Liga Europy. Chelsea - Arsenal. Twitter z uznaniem o zwycięzcach. Wielkie pożegnanie Hazarda

Chelsea nie miała litości dla Arsenalu i rozbiła go 4:1 w finale Ligi Europy. The Blues do zwycięstwa poprowadził Eden Hazard, który strzelił dwa gole. "Piękne pożegnanie z Chelsea" - piszą kibice na Twitterze.

Tomasz Skrzypczyński
Eden Hazard PAP/EPA / Na zdjęciu: Eden Hazard
Znakomita druga połowa zadecydowała o triumfie Chelsea w rozgrywkach Ligi Europy w sezonie 2018/2019. The Blues nie mieli litości dla Arsenalu i wygrali aż 4:1. Głównym bohaterem został ten, na którego w niebieskiej części Londynu liczono najbardziej.

Eden Hazard  strzelił dwa gole i miał największy udział w zdobyciu przez The Blues pucharu za triumf w Lidze Europy. Dla Belga był to prawdopodobnie ostatni występ w koszulce Chelsea - od przyszłego sezonu pomocnik ma grać już w barwach Realu Madryt.

Zobacz memy po finale Ligi Mistrzów!

Być może to samo czeka Maurizio Sarriego, który ma wkrótce podpisać kontrakt z Juventusem. I dla niego również był to wyjątkowy wieczór. Dla włoskiego szkoleniowca wywalczone w czwartek w trofeum było pierwszym pucharem w trenerskiej karierze!

Właśnie te tematy przeważają na polskim Twitterze. Kibice, w tym dziennikarze, poświęcają najwięcej miejsca właśnie Hazardowi i Sarriemu. Nie brakuje też głosów wyszydzających Arsenal, który znów zawiódł w finale europejskich pucharów.

Dla Chelsea to drugi triumf w Lidze Europy - w 2013 roku w Amsterdamie The Blues okazali się lepsi od Benfiki Lizbona (2:1). Klub ma na koncie też wygraną Ligę Mistrzów (2012) oraz dwa Pucharu Zdobywców Pucharów (1971, 1998).