Dania: Kamil Wilczek bohaterem Broendby. Polak wprowadził klub do Ligi Europy

W finale barażów o udział w Lidze Europy Broendby IF Kamila Wilczka pokonał Randers FC (4:2). Bohaterem spotkania był właśnie polski napastnik, który strzelił gola i zaliczył asystę.

Maciej Kmita
Kamil Wilczek w barwach Broendby IF Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Kamil Wilczek w barwach Broendby IF
Do przerwy zespół Polaka przegrywał 0:1 po trafieniu Mikkela Kallesoego, a tuż po przerwie drugą bramkę dla Randers zdobył Mads Aaquist. Sytuacja Broendby była beznadziejna, ale drużyna Kamil Wilczek szybko wróciła do gry za sprawą Polaka.

Najpierw Wilczek sam strzelił głową kontaktowego gola, a w 67. minucie asystował Dominikowi Kaiserowi przy bramce na 2:2. Broendby poszło za ciosem i ostatecznie wygrało 4:2, zapewniając sobie udział w I rundzie el. Ligi Europy.

Wilczek w dobrym stylu zakończył bardzo udany sezon. W lidze strzelił dla Broendby 22 gole w 34 występach, a przy 5 asystował. A licząc wszystkie rozgrywki zdobył 27 bramek i zanotował 7 asyst w 42 meczach. Polak był oczywiście najskuteczniejszym graczem swojego zespołu i pobił swój osobisty rekord strzelecki, który ustanowił w poprzednim sezonie, o 5 trafień.