EL. ME 2020. Kadra ma wolne, Krzysztof Piątek bierze ślub

Krzysztof Piątek wyjechał ze zgrupowania reprezentacji Polski, bo bierze ślub. Cała kadra dostała od trenera Jerzego Brzęczka wolne do niedzieli do wieczora.

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Krzysztof Piątek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
23-latek z powodu uroczystości opuścił sobotni trening, ceremonia odbędzie się oczywiście wieczorem. Wybranką Krzysztofa Piątka jest cztery lata od niego starsza Paulina Procyk, z wykształcenia prawnik. Poznali się, gdy piłkarz grał jeszcze w Zagłębiu Lubin (2013-2016).

Piątek bardzo dużo jej zawdzięcza. Opowiadał nam: - Grałem wtedy w Zagłębiu. Ja bez auta, bez niczego. Prawa jazdy też nie miałem. Podchodziłem do tego ze spokojem. "Jest czas, zrobi się, spokojnie". Można w końcu zamówić taksówkę, wsiąść w autobus, albo Paulina po mnie przyjedzie. Aż w końcu powiedziała: do roboty. Przycisnęła mnie. Dzięki niej dużo nad sobą pracuję. Zmotywowała mnie też, żebym zaczął się uczyć języka angielskiego. Powiedziała: w piłce wszystko szybko się dzieje, możesz wyjechać z Polski i będziesz się musiał dogadać. I miała rację... warto się jej czasem słuchać.

Krzysztof Piątek: We Włoszech wołają na mnie, Bomber! Pistolero! - CZYTAJ NASZ WYWIAD

I przyznawał, że dzięki niej twardo stąpa po ziemi:  - Czasem przygniata mnie do ziemi, nawet jak jest bardzo dobrze. Ale i w drugą stronę. Jak zdarzyło mi się wrócić z meczu zdołowanym, nie pozwalała mi myśleć o problemach. Mam od niej bardzo duże wsparcie. Uczy mnie nowych rzeczy i pokazuje, że nie można się zadowalać jedną dobrą sytuacją. Nawet czasem na wyrost szpilkę mi wbije. Nie jest ważne, że strzelę cztery gole - śmieci się same nie wyrzucą. Zmobilizowała mnie do kilku spraw, które kiedyś długo odkładałem.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Reprezentacja Polski krytykowana za styl. Mateusz Klich: Nie da się zadowolić wszystkich

Co ciekawe, Piątek nie jest jedynym piłkarzem reprezentacji Polski, który wolne wykorzystał na ślub. Maciej Rybus ożenił się z kolei... po raz drugi z tą samą kobietą. Tyle że teraz w Polsce - CZYTAJ WIĘCEJ.

W sobotę nie trenował też Kamil Glik, który ma problem ze ścięgnem Achillesa.

Kadra Polski trenuje w Warszawie przed meczami eliminacyjnymi do mistrzostw Europy 2020. W piątek 7 czerwca Polacy zagrają na wyjeździe w Skopje z Macedonią Północną. W poniedziałek 10 czerwca drużyna Jerzego Brzęczka zagra w Warszawie z Izraelem.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×