Eliminacje Euro 2020: Hiszpanie ograli Szwecję na Santiago Bernabeu i kontynuują zwycięską serię

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JAVIER LIZON / Na zdjęciu: Isco (z lewej), Albin Ekdal (w środku) i Filip Helander (z prawej)

Szwecja w żaden sposób nie była w stanie przeciwstawić się Hiszpanii. Podopieczni Roberta Moreno w 4. kolejce eliminacji do Euro 2020 triumfowali 3:0 i kontynuują zwycięską serię (czwarta wygrana z rzędu w grupie F).

Poniedziałkowe starcie na Santiago Bernabeu w Madrycie pomiędzy niepokonanymi dotychczas w kwalifikacjach do przyszłorocznych ME Hiszpanami a Szwedami zapowiadało się ciekawie.

Od początku rywalizacji dużą przewagę optyczną mieli faworyzowani gospodarze, którzy jak zwykle dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym ekipy Trzech Koron.

Sporo pracy miał bramkarz szwedzkiego zespołu, Robin Olsen, który w pierwszej połowie konfrontacji obronił między innymi groźny strzał Fabiana Ruiza z dystansu.

Hiszpańscy zawodnicy atakowali raz lewym, raz prawym skrzydłem. Jednak przed przerwą grali zbyt wolno i przewidywalnie, przez co nie mogli zaskoczyć obrony ćwierćfinalisty ostatnich mistrzostw świata.

Hiszpanie skruszyli ten szwedzki mur dopiero w 64. minucie, kiedy to rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Sebastiana Larssona wykorzystał Sergio Ramos.

Szwecja nie miała argumentów do odrabiania tej straty, zaś Hiszpania spokojnie kontrolowała boiskowe wydarzenia, raz za razem nacierając na bramkę rywala. Gracze La Furia Roja drugi cios zadali w końcówce potyczki po drugiej "jedenastce". Faulowany przez Filipa Helandera był Alvaro Morata i sam poszkodowany trafił z 11. metra.

Po chwili wynik zawodów na 3:0 dla gospodarzy ustalił pewnym strzałem drugi z rezerwowych - Mikel Oyarzabal, któremu asystował Ruiz.

El. Euro 2020, 4. kolejka gr. F:

Hiszpania - Szwecja 3:0 (0:0) 1:0 - Sergio Ramos 64' (k.) 2:0 - Alvaro Morata 85' (k.) 3:0 - Mikel Oyarzabal 87'

Hiszpania: Kepa Arrizabalaga - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Inigo Martinez (88' Diego Llorente), Jordi Alba - Dani Parejo, Sergio Busquets, Fabian Ruiz - Marco Asensio (65' Alvaro Morata), Rodrigo Moreno (72' Mikel Oyarzabal), Isco.

Szwecja: Robin Olsen - Mikael Lustig, Pontus Jansson, Filip Helander, Ludwig Augustinsson - Emil Forsberg, Sebastian Larsson (82' Alexander Isak), Albin Ekdal (86' Kristoffer Olsson), Viktor Claesson (27' Jakob Johansson) - Robin Quaison - Marcus Berg.

Żółta kartka: Jordi Alba (Hiszpania).

Sędziował: William Collum (Szkocja).