Eliminacje Euro 2020: Włosi stracili pierwszą bramkę, ale zdobyli komplet punktów w starciu z Bośniakami

Reprezentacja Włoch wciąż bez straty punktów w grupie J. W meczu 4. kolejki eliminacji Euro 2020 włoski zespół pokonał przed własną publicznością Bośnię i Hercegowinę 2:1 (0:1).

Tomasz Rosiński
piłkarze reprezentacji Włoch Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch
Włosi podobnie jak Polacy bardzo dobrze rozpoczęli eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy i we wtorek chcieli przedłużyć swoją zwycięską serię (do czterech wygranych z rzędu). Te plany zamierzali im pokrzyżować Bośniacy z Edinem Dzeko na czele, ale to im się nie udało.

Od początku spotkanie w Turynie było toczone w niezłym tempie, a więcej z gry mieli Azzurri, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i lepiej operowali futbolówką.

Aktywny był król strzelców Serie A, Fabio Quagliarella, który dwukrotnie zagroził bośniackiej bramce, ale nie był w stanie pokonać spisującego się bez zarzutu Ibrahima Sehicia.

Kiedy wydawało się, że bliżej objęcia prowadzenia podczas tej konfrontacji jest Italia, to do siatki po składnej akcji trafili przyjezdni, a dokładnie Dzeko. Asystę przy tym golu zaliczył Edin Visca, który w 32. minucie potyczki wyłożył piłkę zawodnikowi AS Roma jak na tacy.

Podopieczni Roberto Manciniego próbowali szybko odpowiedzieć, lecz nie mogli przedrzeć się przez zasieki obronne BiH i więcej bramek przed przerwą już nie padło.

Zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego wyszli na drugą połowę rywalizacji bardzo zmotywowani i skoncentrowani, dzięki czemu w 49. minucie doprowadzili do remisu. Wówczas Federico Bernardeschi dokładnie dograł piłkę do Lorenzo Insigne, a ten przepięknie huknął z woleja.

Włosi od tego momentu złapali wiatr w żagle i niesieni dopingiem swoich kibiców starali się pójść za ciosem. Gospodarze dopięli swego dopiero w 86. minucie, kiedy Insigne zagrał dobre podanie z lewej strony pola karnego do Marco Verrattiego, który uderzeniem po długim rogu pokonał Sehicia. Jak się później okazało pomocnik Paris-Saint Germain ustalił wynik tej batalii.