Mistrzostwa Europy U-21. Koszmarna kontuzja Hannesa Wolfa

Pomocnik reprezentacji Austrii do lat 21, Hannes Wolf, doznał fatalnej kontuzji stawu skokowego w meczu z Serbią (2:0) na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Piłkarza czeka najprawdopodobniej długa przerwa w grze.

Tomasz Skrzypczyński
kontuzjowany Hannes Wolf PAP/EPA / Na zdjęciu: kontuzjowany Hannes Wolf
Reprezentacja Austrii niespodziewanie pokonała Serbię 2:0 w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej MME. Radość zwycięskiej drużynie zmąciła jednak fatalna kontuzja ich największej gwiazdy.

Na kwadrans przed końcem Hannes Wolf doznał fatalnie wyglądającej kontuzji stawu skokowego w walce o piłkę z Vukasiną Jovanoviciem. Najprawdopodobniej doszło do złamania.

Dodajmy, że to Wolf w 37. minucie wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie.

Austriacka federacja ogłosiła, że nie ma jeszcze diagnozy lekarzy, jednak potwierdziła, że doszło do złamania stawu skokowego. W takim przypadku piłkarza czekać będzie bardzo długa przerwa w grze.

Szymon Żurkowski. Bohater, który chciał rzucić futbol. Czytaj więcej--->>>

Wolf ma za sobą znakomity sezon w barwach FC Salzburg, w barwach którego strzelił 11 bramek i miał aż 12 asyst. To zaowocowało transferem do RB Lipsk.

Poważna kontuzja może jednak poważnie opóźnić jego debiut w barwach nowego klubu.

MME: Świetne wiadomości dla reprezentacji Polski