Legia Warszawa mistrzem Polski juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Legii Warszawa zostali mistrzami Polski juniorów młodszych. W finałowym spotkaniu w Ząbkach Wojskowi 3:1 pokonali Lecha Poznań.

Michał Piegza
kibice Legii Warszawa Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa
Finałowy mecz juniorów młodszych w Ząbkach rozpoczął się od ataków Legii. Wojskowi już w pierwszej akcji mogli objąć prowadzenie. Z bramki wyciągnięty został Krzysztof Bąkowski, Kajetan Staniszewski nie trafił jednak w cel. W 6. minucie mocny strzał Szymona Włodarczyka na róg odbił bramkarz Lecha.

Później więcej z gry mieli gracze z Poznania, ale nie potrafili poważniej zagrozić warszawianom. Skuteczna była za to Legia. W 22. minucie precyzyjnie z prawej strony dośrodkował Michał Kochanowski, a efektownym strzałem głową popisał się Włodarczyk.

Przegrywając Lech nie potrafił poważniej zagrozić Wojskowym. Kolejne szanse na podwyższenie wyniku miała za to Legia. W 36. minucie z pola karnego przestrzelił Kacper Gościniarek. Chwilę później z pięciu metrów w bramkę nie trafił Dawid Grzelak. Skuteczniejszy był w 40. minucie Kochanowski, który zaskakująco do siatki uderzył z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego.

Po przerwie Legia szybko chciała podwyższyć wynik. Warszawianie stworzyli sobie kilka okazji, ale ich nie wykorzystali. Szansę na gola zmarnował m.in. Włodarczyk. Lech mógł zdobyć kontaktowego gola w 58. minucie. Uderzenie Łukasza Szramowskiego odbił Jakub Kowynia.

Od 70. minuty poznaniacy grali w osłabieniu. Za dwie żółte kartki boisko musiał opuścił Łukasz Borowski. Kilkadziesiąt sekund później Lech złapał kontakt bramkowy. Niemal z końcowej linii w kierunku bramki dogrywał Damian Kołtański. Z podania wyszedł strzał, który zaskoczył Jakuba Kowynię. Po chwili na 2:2 mógł trafić Oliver Zaręba, jednak spudłował.

Legii udało się uniknąć nerwowej końcówki. W 86. minucie piłka spadła pod nogi Ignacego Dawida, a ten płaskim strzałem ustalił wynik spotkania.

Lech Poznań juniorzy młodsi - Legia Warszawa juniorzy młodsi 1:3 (0:2)
0:1 - Włodarczyk 22'
0:2 - Kochanowski 40'
1:2 - Kołtański 72'
1:3 - Dawid 86'

Lech U-17: Krzysztof Bąkowski - Jerzy Tomal, Damian Makuch, Kacper Wachowiak - Karol Fietz (53' Oliver Zaręba), Filip Borowski, Łukasz Szramowski (69' Antoni Kozubal), Jędrzej Strózik (60' Jakub Gil), Igor Ławrynowicz (80' Mateusz Stochniałek) - Filip Wilak (53' Patryk Gogół), Damian Kołtański.

Legia U-17: Jakub Kowynia - Hubert Derlatka, Ariel Mosór, Damian Urban (60' Kacper Skwierczyński), Jakub Kwiatkowski (90' Kacper Imiołek) - Michał Kochanowski, Kacper Gościniarek - Dawid Grzelak (60' Marcel Myszka), Jakub Czajkowski (67' Michał Sparwasser), Kajetan Staniszewski (73' Ignacy Dawid)- Szymon Włodarczyk (84' Patryk Pierzak).

Żółte kartki: Borowski (Lech) oraz Kwiatkowski, Myszka (Legia).

Czerwona kartka: Borowski (Lech) /za dwie żółte, 70'/.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Szymon Włodarczyk w najbliższych trzech latach zadebiutuje w Lotto Ekstraklasie?