Mistrzostwa Europy U-21. Zobacz bramki Hiszpanów w meczu z Polakami

Reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią 0:5 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w grupie A mistrzostw Europy do lat 21. Zobacz bramki, które Hiszpanie zdobyli w meczu z Biało-Czerwonymi.

Michał Jankowski
Piłkarze młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii cieszą się z gola w meczu z Polską PAP/EPA / ALFIO GUARISE / Piłkarze młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii cieszą się z gola w meczu z Polską
Po zwycięstwach z Belgią i Włochami reprezentacja Polski do lat 21 była o krok od awansu do półfinału mistrzostw Europy do lat 21 i zapewnienia sobie prawa gry na igrzyskach olimpijskich. Wybrańcy Czesława Michniewicza potrzebowali remisu z Hiszpanią. Niestety rywale byli o kilka klas lepsi i wygrali aż 5:0. Zapraszamy do obejrzenia bramek z tego spotkania, które udostępniła telewizja TVP Sport.

Pierwszy gol padł w 17. minucie. Martin z lewej strony dośrodkował płasko do Pablo Fornalsa, który z kilku metrów pokonał Kamila Grabarę.

Mistrzostwa Europy U-21. Hiszpania - Polska. Czesław Michniewicz: Nie mamy się czego wstydzić

Napór Hiszpanów nadał trwał i w 35. minucie zdobyli oni drugą bramkę.
Dani Ceballos świetnie zagrał do Mikela Oyarzabali, a ten zdołał z bliska umieścił piłkę obok Grabary. Cztery minuty później było już 3:0. Fabian Ruiz popisał się kapitalnym i precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego, co zaskoczyło Grabarę.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i Hiszpania w dalszym ciągu była zdecydowanie lepsza. W 71. Minucie swój znakomity występ golem przypieczętował Ceballos. Pomocnik Realu Madryt uderzył z rzutu wolnego w taki sposób, że Kamil Grabara nawet nie interweniował i musiał wyjmować piłkę z bramki.

Mistrzostwa Europy U-21: koniec marzeń Polaków o półfinale i igrzyskach, zobacz tabelę grupy A

Wynik w samej końcówce meczu ustalił Borja Mayoral
. Otrzymał on podanie od Martina Aguilera i z pola karnego nie miał problemów z pokonaniem Grabary, który wpuścił pięć goli, ale wielokrotnie ratował Polskę przed stratą kolejnych bramek.

Jak oceniasz występ reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy U-21?