Puchar Narodów Afryki: Senegal pewnie pokonał Tanzanię

Pewne zwycięstwo Senegalu w pierwszym występie w Pucharze Narodów Afryki 2019. Podopieczni Aliou Cisse pokonali Tanzanię 2:0.
Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Senegalu PAP/EPA / KHALED ELFIQI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Senegalu

Grupowy rywal Polaków podczas ostatniego mundialu w Rosji (wygrał z nami 2:1) otworzył wynik w 28. minucie. Idrissa Gueye podał krótko do Keity Balde, a ten trafił do siatki płaskim strzałem.

W drugiej połowie potężną bombą sprzed pola karnego wynik podwyższył Krepin Diatta i Senegalczycy zwyciężyli ostatecznie różnicą dwóch bramek.

->Stadion "Awangarda" w wymarłym mieście po katastrofie w Czarnobylu. Prypeć - tu czas zatrzymał się 33 lata temu

W drugim meczu 1. kolejki w grupie C Algieria zmierzy się z Kenią. Początek o godz. 22.00.