Sparingowo: Lechia gorsza od Izraelczyków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Sławomir Peszko
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Sławomir Peszko

Lechia Gdańsk przegrała 0:3 z zespołem izraelskiej ekstraklasy - Hapoelem Beer Szewa. W drużynie znad morza pierwszy raz po przerwie zagrali Dusan Kuciak, Sławomir Peszko i Filip Mladenović.

Trzeci zespół Lotto Ekstraklasy ubiegłego sezonu i zdobywca Pucharu Polski, który od poniedziałku trenuje w Gniewinie wystąpił przeciwko trzeciej drużynie ligi izraelskiej, która również zagra w kwalifikacjach do Ligi Europy. Izraelczycy, którzy w poprzednich trzech edycjach zdobywali mistrzostwo swojego kraju przygotowują się w Polsce do nowego sezonu.

Lechia Gdańsk już w 8. minucie mogła wyjść na prowadzenie, jednak sytuację sam na sam zmarnował Rafał Kobryń. Później swoje akcje mieli jeszcze Lukas Haraslin i Egy Maulana Vikri, jednak to Izraelczycy wyszli na prowadzenie. Dusana Kuciaka pokonał Holender Nigel Hasselbaink, który uderzył po ziemi w 42. minucie.

Paweł Żuk pojechał do Gdańska po rozwój. Zobacz więcej!

Tuż po przerwie Hapoel podwyższył prowadzenie. Zamieszanie w bramkę przekłuł Naor Sabag. Lechia Gdańsk mogła strzelić kontaktową bramkę, gdyż po tym jak sfaulowany został wracający do gdańskiego składu Sławomir Peszko, Filip Mladenović podszedł do karnego. Jego strzał odbił jednak bramkarz. Goście z Bliskiego Wschodu przeprowadzili kontratak i Niv Zrihan ustalił wynik spotkania. Lechia przegrała 0:3 i to dowód na to, że gdańszczanie potrzebują jeszcze sporo pracy przed startem sezonu.

Mario Maloca woli życie w Polsce niż w Niemczech. Zobacz więcej!

Lechia Gdańsk - Hapoel Beer Szewa 0:3 (0:1) 0:1 - Nigel Hasselbaink 42' 0:2 - Naor Sabag 47' 0:3 - Niv Zrihan 76'

Skład Lechii Gdańsk: Dusan Kuciak - Rafał Kobryń (60' Paweł Żuk), Michał Nalepa (60' Filip Dymerski), Błażej Augustyn (60' Mario Maloca), Żarko Udovicić (60' Filip Mladenović) - Daniel Łukasik (60' Mateusz Cegiełka), Tomasz Makowski (60' Maciej Gajos), Patryk Lipski (60' Mateusz Sopoćko) - Lukas Haraslin (60' Sławomir Peszko), Artur Sobiech (49' Flavio Paixao), Egy Maulana Vikri (60' Mateusz Żukowski).

Czy drugi mecz Lechii bez zwycięstwa w sparingu to powód do niepokoju?