Puchar Narodów Afryki: Tunezja wciąż bez zwycięstwa

Komplikuje się sytuacja Tunezji w walce o wyjście z grupy. Drużyna Alaina Giresse'a tylko zremisowała z Mali 1:1 i wciąż czeka na premierowe zwycięstwo.

Szymon Mierzyński
Ellyes Skhiri (po lewej) i Anibal Godoy (po prawej) PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Ellyes Skhiri (po lewej) i Anibal Godoy (po prawej)
W inauguracyjnej kolejce Tunezyjczycy podzielili się punktami z Angolą (1:1), a w piątek znów nie potrafili sięgnąć po pełną pulę. W drugiej połowie znaleźli się w jeszcze większych kłopotach, bo stracili kuriozalnego gola. Ich bramkarz Mouez Hassen nie złapał piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego i interweniował tak fatalnie, że wrzucił ją sobie za kołnierz - wprost do siatki.

Wyrównanie padło w 70. minucie, w bardzo szczęśliwych okolicznościach. Z rzutu wolnego uderzył Wahbi Khazri, piłka odbiła się od jednego z zawodników stojących w murze i ten rykoszet sprawił, że Djigui Diarra był bez szans.

->Terminarz Bundesligi: Bayern Monachium - Hertha Berlin na inaugurację

Po piątkowym remisie Mali ma cztery punkty i jest liderem grupy E. Tunezja zebrała dwa "oczka" mniej i zajmuje 2. lokatę. Może ją jednak stracić już w sobotę, gdy Mauretania zmierzy się z Angolą (początek o godz. 16.30).

->Mistrzostwa Europy U-21: Hiszpania w koncertowym stylu weszła do finału

Tunezja - Mali 1:1 (0:0) 0:1 - Mouez Hassen (sam.) 60' 1:1 - Wahbi Khazri 70'