Sparingowo: Starcie beniaminków bez rozstrzygnięcia. ŁKS Łódź zremisował z Radomiakiem Radom

Drugi mecz kontrolny tego lata mają za sobą piłkarze ŁKS-u Łódź, a także Radomiaka Radom. Rycerze Wiosny zremisowali u siebie z beniaminkiem Fortuna I Ligi 2:2.

Krzysztof Sędzicki
Jan Sobociński (z lewej) i Mateusz Klichowicz (z prawej) Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: Jan Sobociński (z lewej) i Mateusz Klichowicz (z prawej)
Było to drugie spotkanie kontrolne obu ekip tego lata. Łodzianie przed tygodniem pokonali Wisłę Płock 4:0 (czytaj więcej na ten temat), zaś ekipa z Mazowsza pierwszy sparing rozegrała dopiero w minioną środę. Drużyna trenera Dariusza Banasika przegrała z Wisłą Kraków 1:2.

W składzie desygnowanym przez szkoleniowca Radomiaka znalazło się kilku testowanych zawodników - Marcin Kluska z Polonii Warszawa, Damian Nowak ze Skry Częstochowa, Chams Faraji z Francji, a także - po raz pierwszy - Kacper Pietrzyk z Legii Warszawa.

Obie drużyny od początku spotkania stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Więcej mieli ich łodzianie, ale brakowało im wykończenia, dokładnego ostatniego podania lub celności. A pierwszą bramkę zdobyli goście w 34. minucie po wrzucie z autu. Rafał Makowski uderzył z dystansu, a bramkarz ŁKS-u Dawid Arndt odbił piłkę przed siebie. Tę z kilku metrów do siatki skierował Mateusz Michalski, który podczas trwającego okienka transferowego przeszedł do Radomia z Widzewa Łódź. Dodatkowo w sobotę obchodził swoje 28. urodziny.

Na przerwę Radomiak schodził z prowadzeniem, ale pięć minut po wznowieniu gry Wojciech Łuczak efektownym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu. Wprawdzie Artur Haluch wyczuł jego intencję i kierunek strzału, ale nie zdołał już wybić piłki z bramki.

Dwadzieścia minut później beniaminek PKO Ekstraklasy wyszedł na prowadzenie. Ładną piłkę z głębi pola od Łuczaka otrzymał Rafał Kujawa, który najpierw zwodem zmylił obrońców, a następnie trafił do siatki. Łodzianie jednak nie dowieźli zwycięstwa do końca, bo na dwie minuty przed końcem drugiej części gry Patryk Winsztal pokonał Michała Kołbę.

W poniedziałek ełkaesiacy udają się na dziewięciodniowe zgrupowanie do Grodziska Mazowieckiego. Tam zmierzą się w środę z Wartą Poznań, a w sobotę z GKS-em Tychy oraz Kotwica Kołobrzeg. Z kolei piłkarze z Radomia za tydzień zmierzą się w meczu kontrolnym ze Stalą Mielec.

ŁKS Łódź - Radomiak Radom 2:2 (0:1)
0:1 - Mateusz Michalski 34'
1:1 - Wojciech Łuczak 50'
2:1 - Rafał Kujawa 70'
2:2 - Patryk Winsztal 88'

Składy na I połowę:

ŁKS: Dawid Arndt - Jan Grzesik, Maciej Dampc, Kamil Juraszek, Adrian Klimczak - Michał Trąbka, Łukasz Piątek - Ricardo Guimaraes, Maciej Wolski, Daniel Ramirez - Łukasz Sekulski

Radomiak: Mateusz Kochalski - Chams Faraji, Mateusz Cichocki, Martin Klabnik, Adam Banasik - Michał Kaput, Marcin Kluska - Mateusz Michalski, Leandro, Rafał Makowski - Damian Nowak

Składy na II połowę:

ŁKS: Michał Kołba, Artur Bogusz, Jan Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Rozmus - Patryk Bryła, Bartłomiej Kalinkowski - Dragoljub Srnić, Wojciech Łuczak, Jose Antonio Ruiz Lopez - Rafał Kujawa (76' Jewhen Radionow)

Radomiak: Artur Haluch - Michał Grudniewski, Kacper Pietrzyk, Damian Jakubik, Marcin Kluska - Bruno Luz, Dominik Sokół, Patryk Winsztal, Michał Kaput (58' Maciej Filipowicz), Karol Kucharski, Patryk Mikita