Rosja. Premierowe bramki Rafała Augustyniaka i Sebastiana Szymańskiego

Rafał Augustyniak i Sebastian Szymański mają udane wejście do rosyjskich klubów. W piątek polscy pomocnicy strzelili pierwsze gole w nowych barwach. Wrażenie zrobiło zwłaszcza trafienie Augustyniaka.

Maciej Kmita
Rafał Augustyniak (Miedź Legnica) Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: Rafał Augustyniak (Miedź Legnica)
Rafał Augustyniak przedstawił się kibicom Urała Jekaterynburg w sparingu z FK Krasnodar (2:0). Pomocnik zaczął spotkanie w wyjściowym składzie i już w drugiej minucie dał swojej drużynie prowadzenie.

26-latek przejął piłkę w kole środkowym i ruszył z nią w kierunku bramki, a następnie uderzył z 35 metrów tak, że golkiper rywali był bez szans na interwencję. To pierwsze trafienie Augustyniaka w barwach klubu z Jekaterynburga.

Premierową bramkę w nowych barwach zdobył też Sebastian Szymański. W 54. minucie sparingu ze Slovanem Liberec (1:0) młodzieżowy reprezentant Polski udanym strzałem sfinalizował kontratak swojej drużyny. Było to jedyne trafienie w tym spotkaniu.

Augustyniak przeniósł się do Urała z Miedzi Legnica za 500 tys. euro. Szymański był bohaterem wyższego transferu - Legia Warszawa zarobiła na nim 5,5 mln euro. Pierwszy związał się z nowym klubem czteroletnim kontraktem, a drugi podpisał umowę na pięć lat.