Jak on to zrobił?! Niesamowita bramka w lidze japońskiej (wideo)

Aż trudno opisać słowami bramkę, którą w meczu ligi japońskiej Kashima Antlers - Jubilo (2:0) strzelił Yuta Koike. Takie gole nie zdarzają się często, żeby nie powiedzieć, że praktycznie w ogóle.
Dawid Borek
Dawid Borek
Twitter / J_League / Na zdjęciu: bramka Yuty Koike

W zasadzie trudno nawet ocenić, czy Yuta Koike przy uderzaniu piłki myślał o skierowaniu jej do siatki. Wydaje się, że bardziej dążył do tego, by "nabić" rywala tuż przy bocznej linii, co skutkowałoby wyrzutem piłki z autu. Jak było? To już pozostanie słodką tajemnicą japońskiego piłkarza.

W każdym razie efekt był taki, że uderzając praktycznie z linii bocznej, pod kątem 15, może 20 stopni, 22-latek skierował piłkę wprost do bramki rywala, zaskakując golkipera przeciwnika. Ten w momencie oddania strzału... nawet nie patrzył na piłkę, ustawiając swoich kolegów w defensywie.

Niesamowita bramka w lidze japońskiej:

Niecodzienny gol padł w 40. minucie spotkania między Kashima Antlers a Jubilo. 11 minut wcześniej bramkę strzelił klubowy kolega Yuty Koike - Ryo Shinzato. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy.