Nowe informacje ws. stanu zdrowia Łukasza Lonki

Stan Łukasza Lonki, który w ostatni weekend uległ poważnemu wypadkowi na zawodach motocrossowych w Nowodworze, jest poważny - poinformował serwis wrzesnia.info.pl.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Łukasz Lonka Facebook / lukasz.lonka / Na zdjęciu: Łukasz Lonka
Do wypadku doszło podczas zawodów East Motocross Cup 2019 w Nowodworze. Wielokrotny mistrz Polski Łukasz Lonka zanotował poważny upadek.

29-latek upadł po zjeździe z najazdu i stracił przytomność. Na miejscu pojawiło się lotnicze pogotowie ratunkowe. Lonka był reanimowany, a następnie przetransportowany helikopterem do szpitala.

Robert Kubica w nowej kampanii. Czytaj więcej--->>>

"Niestety dzisiaj podczas pierwszej serii startów Łukasz uległ poważnemu wypadkowi i musiał zostać przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Lublinie" - poinformował w oświadczeniu organizator zawodów.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

W rozmowie z portalem sportowy24.pl prezes klubu AMK Człuchów, który reprezentuje Lonka, przekazał że nie ma żadnych poważnych obrażeń wewnętrznych. - Musimy dać kilka godzin lekarzom na postawienie diagnozy - powiedział Zbigniew Zakrzewski

Wiemy już jakie są najnowsze informacje dot. stanu zdrowia zawodnika. Niestety, w poniedziałek jego ojciec nie przekazał serwisowi wrzesnia.info.pl dobrych wiadomości.

Bernie Ecclestone znów szokuje. Czytaj więcej--->>>

- Stan jest poważny. Czekamy na lepsze wiadomości - poinformował ze szpitala Jacek Lonka.

Na serwisie zrzutka.pl organizowana jest zrzutka na leczenie utytułowanego zawodnika i pomoc jego rodzinie. Na konto wpłacono już 53 tysięcy złotych.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×