Puchar Narodów Afryki 2019: Tunezja zakończyła piękny sen Madagaskaru

Czarowali w fazie grupowej, po pokonaniu w rzutach karnych Demokratycznej Republiki Konga sensacyjnie awansowali do ćwierćfinału, ale na tym ich piękny sen się zakończył. Reprezentacja Madagaskaru przegrała z Tunezją 0:3.

Szymon Mierzyński
Naim Sliti PAP/EPA / KHALED ELFIQI / Na zdjęciu: Naim Sliti
Obu czwartkowych rywali dzielą aż 83 miejsca w rankingu FIFA (Madagaskar jest 108., a Tunezja 25.) i tę różnicę było widać na boisku.

Drużyna Alaina Giresse'a dominowała od początku, choć bramki strzelała dopiero w drugiej połowie, a wynik otworzyła przy dużej dozie szczęścia. To była 51. minuta, Ferjani Sassi oddał dość anemiczny strzał, ale piłka odbiła się po drodze od pośladków Thomasa Fontaine'a i ten rykoszet całkowicie zmylił stojącego między słupkami Melvina Adriena.

->Nigeria wyeliminowała RPA, decydujący gol w samej końcówce

Dziewięć minut później było po zawodach. Youssef Msakni dobił skutecznie strzał jednego z kolegów i Adrien skapitulował po raz drugi.

Tunezja zwyciężyła ostatecznie 3:0 (w doliczonym czasie trafił jeszcze Naim Sliti) i awansowała do strefy medalowej Pucharu Narodów Afryki 2019. Tam jej przeciwnikiem będzie Senegal, który uporał się z Beninem. W drugim półfinale Algieria zmierzy się z Nigerią.

Spotkania, których stawką będzie udział w finale, zostaną rozegrane w najbliższą niedzielę.