Sparing. Legia Warszawa rozbiła Radomiaka Radom. Cztery gole Sandro Kulenovicia

W rozegranym w Warszawie meczu sparingowym, miejscowa Legia rozbiła I-ligowego Radomiaka Radom 5:0. Cztery gole dla wicemistrzów Polski strzelił Sandro Kulenović.

Łukasz Witczyk
piłkarze Legii Warszawa Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Dla Legii Warszawa był to istotny test przed rewanżowym starciem I rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko College Europa FC z Gibraltaru. Przypomnijmy, że pierwszy mecz tych drużyn zakończył się bezbramkowym remisem, za co wicemistrzów Polski spotkała duża krytyka ze strony kibiców i ekspertów.

Legia niedzielny test zdała. W sparingowym starciu z I-ligowym Radomiakiem Radom była stroną dominującą i nie dała żadnych szans rywalom. Dodajmy, że mecz był zamknięty dla kibiców i dziennikarzy. Oficjalna strona Legii poinformowała jedynie o wyniki konfrontacji.

Bohaterem spotkania był Sandro Kulenović. Napastnik zdobył w tym starciu aż cztery gole. Pierwszego z nich strzelił już w 4. minucie, a po dwóch kwadransach na swoim koncie miał już cztery trafienia. W drugiej połowie jedną bramkę strzelił Mikołaj Kwietniewski.

Legia Warszawa - Radomiak Radom 5:0 (4:0)
1:0 - Sandro Kulenović 4'
2:0 - Sandro Kulenović 11'
3:0 - Sandro Kulenović (k.) 20'
4:0 - Sandro Kulenović 31'
5:0 - Mikołaj Kwietniewski 51'

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak (65' Wojciech Muzyk) - Paweł Stolarski, Igor Lewczuk, Inaki Astiz, Michał Karbownik (70' Mateusz Praszelik) - Salvador Agra (46' Mikołaj Kwietniewski), Tomasz Jodłowiec (60' Michał Kopczyński), Domagoj Antolić, Luquinhas (46' Konrad Kostorz) - Mateusz Praszelik (60' Maciej Rosołek) - Sandro Kulenović (46' Jarosław Niezgoda).

Radomiak Radom: Mateusz Kochalski (46' Artur Haluch) - Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Mateusz Cichocki, Adam Banasiak - Leandro, Michał Kaput, Meik Karwot, Rafał Makowski, Mateusz Michalski (60' Patryk Mikita) - Maciej Górski (60' Damian Nowak).

Czy Legia Warszawa awansuje do II rundy eliminacji Ligi Europy?