KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwszy klub Arkadiusza Milika wycofał się z rozgrywek. Rozwój Katowice wydał oświadczenie

Rozwój Katowice z powodów finansowych zawiesił seniorską drużynę, która docelowo miała występować w rozgrywkach III ligi. Klub skupi się na trenowaniu dzieci i młodzieży.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
drużyna Rozwoju Katowice Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: drużyna Rozwoju Katowice
Trzy sezony temu Rozwój Katowice grał w I lidze, a klub był znany z tego, że dobrze szkoli młodzież. To właśnie tam szkolił swoje umiejętności Arkadiusz Milik, aktualnie występujący w Napoli.

Choć ostatecznie nie udało im się w poprzednim sezonie utrzymać w rozgrywkach II ligi, zespół zanotował awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Gra w III lidze oznacza jednak obcięcie pewnych środków.

Czytaj też:
-> Strajk pracowników Ruchu Chorzów. Upadek coraz bliżej?
-> Co za kontrakt! Borussia Dortmund zarobi fortunę za nową umowę reklamową

Rozwój Katowice otrzymał licencję na występy na czwartym szczeblu ligowym, ale nie na swoim stadionie, ale na obiektach Kolejarza Katowice. Samo miasto pomogło w tym, zapewniając preferencyjne warunki wynajmu tych obiektów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rosyjska aktorka jest fanką Barcelony

"W aktualnej sytuacji organizacyjnej i finansowej klub skupił się w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu warunków do prawidłowego funkcjonowania Akademii Piłkarskiej, która od lat jest priorytetem. Kolejne sukcesy sportowe wychowanków klubu, awans kolejnego zespołu do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, czołowe lokaty wszystkich zespołów młodzieżowych oraz transferowanie kolejnych wychowanków do klubów szczebla centralnego słusznie wyznaczają kierunek najważniejszy dla klubu. O zmianach organizacyjnych, fazie przejściowej i docelowym rozwiązaniu dzieci, młodzież i ich rodzice zostali poinformowani już w połowie czerwca 2019 roku" - czytamy w komunikacie.

"W związku z ograniczonymi możliwościami finansowymi wynikającymi z konieczności uregulowania posiadanych zobowiązań, restrukturyzacją infrastrukturalną oraz przyjętymi priorytetami podjęta została decyzja o zawieszeniu w sezonie 2019/2020 udziału w rozgrywkach drużyny seniorów. Ta trudna decyzja pozwoli ustabilizować sytuację klubu i w kolejnym sezonie, w składzie w jeszcze większym stopniu niż dotychczas złożonym z wychowanków, powrócić do rywalizacji na poziomie seniorów, zgodnie z przyjętymi w tym zakresie przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mając świadomość, że powyższe rozwiązanie jest trudne, pragniemy zapewnić, że wynika z co najmniej kilkutygodniowej analizy sytuacji. Nie jest intencją klubu zaciąganie zobowiązań, z których nie będzie on w stanie się wywiązać, stąd w obecnej sytuacji podążenie niejako drogą Ruchu Radzionków, który znajdował się niemal w bliźniaczej sytuacji kilka lat temu. Niezależnie od powyższego klub podjął szereg działań ograniczających koszty, celem uzyskania stabilizacji finansowej. Pragniemy podkreślić, że zdając sobie sprawę z wagi tej decyzji w związku z organizacją rozgrywek III ligi odpowiednio wcześniej poinformowaliśmy Śląski Związek Piłki Nożnej oraz MKS Kluczbork o planach w przedmiotowej sprawie. Pragniemy podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, klubom oraz wszystkim osobom, instytucjom i firmom za lata współpracy, dobre relacje i niezapomniane chwile i przeżycia w tym czasie" - czytamy.

Klub na razie więc skupi się na szkoleniu dzieci oraz młodzieży. W związku z tym zorganizował akcję crowdfundigową, która pomoże pokryć koszty związane z działalnością. Można do niej dołączyć TUTAJ.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×