Liga Mistrzów: Ludogorec Razgrad wyeliminowany. Jakub Świerczok zmarnował rzut karny

Ludogorec Razgrad nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Już w I rundzie eliminacji przegrał z Ferencvarosi TC. W zakończonym wynikiem 2:3 rewanżu Jakub Świerczok nie wykorzystał rzutu karnego.

Piłkarze Ferencvarosi TC cieszą się z obrony rzutu karnego wykonywanego przez Jakuba Świerczoka PAP/EPA / VASSIL DONEV / Piłkarze Ferencvarosi TC cieszą się z obrony rzutu karnego wykonywanego przez Jakuba Świerczoka
Jakub Świerczok miał wielką szansę na strzelenie swojego drugiego gola w rywalizacji z węgierskim Ferencvarosi TC. W 29. minucie zabrał się za wykonanie rzutu karnego, który sam wywalczył. Polak chciał popisać się podcinką. Lepiej bawił się jednak Denes Dibusz i przechytrzył Polaka.

Świerczokowi nie udało się doprowadzić do remisu i pierwsza połowa w Razgradzie zakończyła się wynikiem 2:1 dla mistrza Węgier. Ferencvarosi TC miało zaliczkę 4:2 w dwumeczu, więc sytuacja Ludogorca Razgrad była krytyczna. Trener nie miał cierpliwości do Świerczoka i wymienił go w przerwie na Claudiu Keseru. Mistrz Bułgarii, już bez byłego napastnika Polonii Bytom, nie poprawił swojej sytuacji, przegrał 2:3 i odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów.

W podstawowym składzie Ludogorca był poza Świerczokiem również Jacek Góralski i przebywał na boisku przez 90 minut. W drużynie z Budapesztu grali od początku znani z polskich boisk Gergo Lovrencsics oraz Lasza Dwali.

Ferencvarosi TC zagra w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Vallettą FC. Ludogorec będzie rywalizować w eliminacjach Ligi Europy.

Ludogorec Razgrad - Ferencvarosi TC 2:3 (1:2)
0:1 - Igor Charatin 17'
0:2 - Michal Skvarka 21'
1:2 - Georgi Terziew 24'
1:3 - Tokmac Nguen 48'
2:3 - Marcel Heister (sam.) 69'

W 29. minucie Jakub Świerczok (Ludogorec) zmarnował rzut karny. Denes Dibusz obronił.

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Ferencvarosi TC

Ludogorec: Renan - Jordan Ikoko (64' Cicinho), Georgi Terziew, Cosmin Moti, Anton Nedjalkow - Jacek Góralski, Swetosław Djakow - Jorge Intima, Marcelinho (64' Dan Biton), Mavis Tchibota - Jakub Świerczok (46' Claudiu Keseru)

Ferencvarosi: Denes Dibusz - Gergo Lovrencics, Miha Blazić, Lasza Dwali, Marcel Heister - Danyło Ichnatenko (57' David Siger), Igor Charatin - Ołeksandr Zubkow, Michal Skvarka, Tokmac Nguen (61' Roland Varga) - Tamas Priskin (73' Davide Lanzafame)

Żółte kartki: Keseru (Ludogorec) oraz Ichnatenko, Lovrencsics, Dibusz (Ferencvarosi)

Czerwona kartka: Cosmin Moti (Ludogorec) /82' - za faul/

Sędzia: Donatas Rumsas (Litwa)

Czy Ludogorec Razgrad zagra w fazie grupowej Ligi Europy?