Premier League Asia Trophy. Wolverhampton pokonał Manchester City w finale

Wolverhampton zdobył Premier League Asia Trophy. Wilki po rzutach karnych w finale pokonały mistrza Anglii, Manchester City. W meczu o trzecie miejsce 64 minuty rozegrał Łukasz Fabiański.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Wolverhampton Wanderers Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: piłkarze Wolverhampton Wanderers
Kluczowa dla losów finałowego meczu o Premier League Asia Trophy była 21. minuta. Wtedy Raheem Sterling, skrzydłowy Manchesteru City, popełnił poważny błąd i przestrzelił z rzutu karnego. Chwilę później Anglik mógł naprawić swój błąd, ale jego uderzenie zatrzymał Rui Patricio.

Aktualni mistrzowie Anglii zdominowali Wolverhampton, ale nie potrafili trafić do bramki. Wilki dzielnie się broniły i dotrwały aż do rzutów karnych, w których wygrały 3:2. O porażce ekipy Pepa Guardioli w serii jedenastek przesądziły pudła Ilkaya Gundogana, Davida Silvy i Lukasa Nmechy.

To pierwszy triumf Wilków w Premier League Asia Trophy. Manchesterowi City nie udało się obronić tytułu wywalczonego dwa lata wcześniej.

Trzecie miejsce w tegorocznej edycji zajęło Newcastle United. Sroki wygrały 1:0 po trafieniu Yoshinoriego Muto. Od pierwszej minuty bramki Młotów strzegł Łukasz Fabiański. Polski bramkarz został zmieniony w 64. minucie.

-> Raków Częstochowa szuka stopera. Na celowniku były piłkarz Realu Madryt

Była to dziewiąta edycja towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Azji. Wolverhampton triumfował w niej po raz pierwszy. W poprzedniej edycji rozegranej dwa lata temu najlepszy okazał się Manchester City.

Wolverhampton Wanderers - Manchester City 0:0 k. 3:2