PKO Ekstraklasa: Legia - Pogoń. Dylemat Vukovicia. Niezgoda i Kulenović walczą o miejsce w wyjściowym składzie

Kontuzje pokrzyżowały plany Aleksandara Vukovicia. Przed pierwszym ligowym meczem Serb musi zdecydować, kto będzie u niego pierwszym napastnikiem.

Maciej Siemiątkowski
Aleksandar Vuković PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Aleksandar Vuković
- Mamy w tej chwili trzech zdrowych napastników. Ostrożnie podchodzimy do Jose Kante, który dopiero co wrócił z Pucharu Narodów Afryki. Sandro Kulenović wiele pokazuje i daje nam czas, by czekać na innych. Jarosław Niezgoda się wyleczył. Jest też Carlitos, który nie jest typową "dziesiątką", ale nie jest też typowym napastnikiem - opowiadał na konferencji Aleksandar Vuković. Przed pierwszym meczem Legii Warszawa w PKO Ekstraklasie Serb nie ma łatwego zadania - musi wybrać pierwszego napastnika.

Plany trenera wicemistrzów Polski pokrzyżowały się przez ostatnie kontuzje. Latem wydawało się, że pewniakiem do gry w ataku obok Carlitosa będzie Niezgoda. Na finiszu przygotowań do sezonu 24-latek doznał kontuzji stawu skokowego.

Polak nieźle wyglądał w ostatnich meczach sezonu, kiedy na dobre wrócił do zdrowia. Kibice i sztab szkoleniowy liczyli, że w obecnych rozgrywkach napastnik zaliczy udany start i będzie w stanie rywalizować z najlepszymi strzelcami ligi. Na razie zdrowie pozwoliło na rozegranie niespełna pół godziny w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy z College Europa FC. Od początku tygodnia Niezgoda trenuje na pełnych obrotach z resztą zespołu. Przez uraz w końcówce przedsezonowych przygotowań piłkarz musi walczyć o miejsce w składzie.

Największym konkurentem polskiego zawodnika jest Sandro Kulenović. Pozycja Chorwata poszła mocno w górę dzięki kontuzjom Niezgody i Vamary Sanogo. Francuz miał dużo większego pecha od Polaka - w pierwszym meczu z Europa FC zerwał więzadła krzyżowe. W klubie szacują, że były strzelec Zagłębia Sosnowiec będzie mógł wrócić do treningów dopiero w lutym.

-> Media: Michał Kucharczyk trafi do Rosji

W Gibraltarze Sanogo zastąpił Kulenović. Przed rewanżem 19-latek strzelił cztery gole w sparingu z Radomiakiem Radom. W rewanżu z Europa FC Chorwat zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę. W 13. minucie zdobył bramkę, atakował rywali na ich połowie, ale zagrał dużo gorzej po przerwie. W efekcie Vuković szybko wymienił nastolatka na Niezgodę. - Wciąż muszę grać lepiej - szybko ocenił Kulenović po ostatnim gwizdku. Na początku sezonu nie przekonał nawet siebie do swoich występów.

Wprawdzie trener Legii ma jeszcze do dyspozycji trzecią zdrową "9". Jose Kante wrócił z PNA bez kontuzji, ale według Vukovicia to nie jest jeszcze czas, żeby były napastnik Wisły Płock podjął rywalizację z Kulenoviciem i Niezgodą.

Wojskowi zaczną ligowy sezon na własnym stadionie. Pierwszym rywalem będzie Pogoń Szczecin. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Kto powinien zagrać obok Carlitosa z Pogonią?