Liga Mistrzów: wyniki II rundy eliminacji. Damian Kądzior w zwycięskim zespole, duże emocje w Eindhoven

Damian Kądzior był w jedenastce Dinama Zagrzeb, które wygrało 2:0 z Saburtalo Tbilisi w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mniej zadowolony z wyniku jest Adrian Cieślewicz. Duże emocje przeżyli kibice w Eindhoven, gdzie PSV pokonało 3:2 FC Basel.

Damian Kądzior Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Damian Kądzior
W poprzednim sezonie Dinamo Zagrzeb zagrało 16 meczów w europejskich pucharach. Razem z dogrywką w Lizbonie wychodzi 1470 minut walki. Damian Kądzior spędził na boiskach 215 minut i był to wynik daleki od wymarzonego. Nową edycję reprezentant Polski rozpoczął już w podstawowym składzie Nenada Bjelicy i to dobry znak. Dinamo zagrało z Saburtalo Tbilisi i wróci z Gruzji z zaliczką 2:0. Pierwszego gola strzelił Mislav Orsić w 67. minucie po dośrodkowaniu Izeta Hajrovicia. Niewiele później Orsić został sfaulowany w szesnastce, a gola z rzutu karnego zdobył Bruno Petković. Kądzior grał przez całe spotkanie, dostał żółtą kartkę. W tym samym meczu zmiennikami byli znani z polskich Mario Situm i Giorgi Gabedawa. Były napastnik Zagłębia Sosnowiec też zobaczył żółty kartonik.

Podstawowym piłkarzem swojego zespołu był Adrian Cieślewicz i spędził na murawie 75 minut. New Saints FC podejmowali FC Kopenhaga i Polak oddał pierwszy w tym meczu celny strzał w Stena Grytebusta. Nie pokonał golkipera Cieślewicz, ale zrobił to Pieros Sotiriou i FC Kopenhaga prowadziła od 18. minuty dzięki premierowemu uderzeniu w bramkę. W 61. minucie Robert Skov trafił z rzutu karnego na 2:0 i drużyna Cieślewicza jest jedną nogą poza eliminacjami Ligi Mistrzów.

W Pilźnie i w Eindhoven rozpoczęła się walka na ścieżce niemistrzowskiej eliminacji Ligi Mistrzów. Do Czech przyleciał Olympiakos Pireus, dla którego mecz z Viktorią był pierwszym w sezonie o stawkę. Przygotowywał się do niego na zgrupowaniu w Gniewinie, gdzie sparował z Pogonią Szczecin, Lechią Gdańsk oraz Jagiellonią Białystok. Olympiakos nie oddał we wtorek celnego strzału, ale z drugiej strony boiska nie dał sobie strzelić gola i do rewanżu na własnym stadionie przystąpi po remisie 0:0.

PSV Eindhoven zagrało u siebie z FC Basel. Prowadziło od 14. minuty dzięki strzałowi Brumy, ściągniętego do zespołu z RB Lipsk po sprzedaniu Luuka de Jonga. Ekipa ze Szwajcarii odwróciła wynik na 2:1 i była blisko zwycięstwa w miejscu, gdzie niespełna rok temu tylko zremisował Tottenham Hotspur. Przy bramkach Albiana Ajetiego i Omara Alderete asystował Luca Zuffi. To nie był jednak koniec emocji. W końcówce cieszyli się ponownie gospodarze, którzy dokonali kolejnego zwrotu akcji w widowiskowym starciu i zwyciężyli 3:2. Jeszcze w 89. minucie prowadzili goście, ale dzięki trafieniom Sama Lammersa i Donyella Malena lepszy wynik przed rewanżem ma PSV.

Także we wtorek rozpoczęła się rywalizacja Sutjeski Niksić z APOEL-em Nikozja. Mistrz Cypru wygrał w Czarnogórze 1:0. W jego obronie zagrał znany z polskich boisk Kevin Lafrance. APOEL zachował czyste konto, choć był w opałach, kiedy Sutjeska wywalczyła rzut karny. Nie wykorzystał go Stefan Nikolić.