ICC: Real Madryt - Arsenal FC. Skuteczny pościg Królewskich. Dwie czerwone kartki, kontuzja Marco Asensio

Piłkarze Realu Madryt i Arsenalu FC stworzyli ciekawe widowisko w International Champions Cup. Po 90 minutach było 2:2, a konkurs rzutów karnych wygrała 3:2 drużyna z Hiszpanii. Boisko opuścił na noszach Marco Asensio.

piłkarze Realu Madryt Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
W ataku Realu Madryt grali na początku Karim Benzema i Luka Jović, a najbardziej wysuniętymi piłkarzami Arsenalu byli Pierre-Emerick Aubameyang oraz Alexandre Lacazette. Biorąc pod uwagę tylko ligi krajowe czterej wspomniani piłkarze zdobyli 64 bramki w poprzednim sezonie. Zanosiło się na ostre strzelanie i przewidywania sprawdziły się. Piłkarze oddali blisko 40 uderzeń, padły cztery gole.

Napastnicy z Londynu nie zawiedli. W pierwszej połowie obaj trafili do bramki. W 10. minucie Alexandre Lacazette przymierzył na 1:0 z rzutu karnego, a w 24. minucie Pierre-Emerick Aubameyang poradził sobie w sytuacji sam na sam z Keylorem Navasem po podaniu Francuza. Zrobiło się 2:0. Nie minęły dwie godziny walki Realu w International Champions Cup i miał pięć straconych goli. Tyle samo co Guadalajara Chivas.

Nie pograł sobie Luka Jović. Piłkarz sprowadzony do Madrytu z Eintrachtu Frankfurt zszedł z boiska już w 16. minucie, a jego zmiennikiem był Raphael Varane. Taka korekta Zinedina Zidana była spowodowana drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką dla Nacho. Dostał ją za blokowanie ręką strzału. Na Królewskich spadło kilka nieszczęść zanim mecz rozkręcił się na dobre. Trener musiał łatać dziurę w obronie, a z przetestowania duetu Benzema i Jović nic nie wyszło.

Furtka do odrobienia strat otworzyła się przed Realem w 40. minucie, kiedy to sędzia pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Sokratisowi Papastathopoulosowi. Rozpoczęła się walka dziesięciu na dziesięciu. Było nerwowo, agresywnie mimo towarzyskiego charakteru meczu.

Realowi wystarczył kwadrans po przerwie, żeby doprowadzić do remisu 2:2. Pościg rozpoczął niechciany w klubie Gareth Bale, który dopadł do piłki w centrum pola karnego i skierował ją do siatki. Były mieszkaniec Londynu ostrożnie cieszył się z tego gola, ale mógł czuć satysfakcję. W 59. minucie kolejna akcja przeprowadzona lewym skrzydłem z wykorzystaniem Marcelo poskutkowała wyrównaniem Marco Asensio. Po sześciu zmianach machina z Madrytu zaczęła funkcjonować na wysokich obrotach. Zwolniła po przykrym zdarzeniu z udziałem Asensio. Piłkarz Realu zderzył się z Aubameyangiem, opuścił boisko na noszach, a jego kontuzja wyglądała bardzo groźnie.

O tym, na czyje konto trafiły dwa punkty, zdecydował konkurs rzutów karnych. Po stronie Realu nie wykorzystał jedenastki tylko Bale, a w Arsenalu pomylili się Granit Xhaka, Nacho Monreal oraz Robbie Burton.

Real Madryt - Arsenal FC 2:2 (0:2) k. 3:2
0:1 - Alexandre Lacazette (k.) 10'
0:2 - Pierre-Emerick Aubameyang 24'
1:2 - Gareth Bale 56'
2:2 - Marco Asensio 59'