ICC: Juventus FC - Inter Mediolan. Remis w derbach Italii. Matthijs de Ligt pechowcem, zagrał Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny wyciągnął piłkę z bramki po golu samobójczym Matthijsa de Ligta. W drugiej połowie Cristiano Ronaldo doprowadził do remisu 1:1 w meczu Juventusu FC z Interem Mediolan. W konkursie rzutów karnych Stara Dama wygrała 4:3.

piłkarze Juventusu Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu
Po wtorkowych spotkaniach włoskie kluby zajmowały trzy ostatnie miejsca w tabeli International Champions Cup. W środę Juventus i Inter zapunktowały, oddaliły się od dna, ale wiadomo już, że ani jeden, ani drugi zespół nie wygra towarzyskiego cyklu.

W bramkach stanęli Wojciech Szczęsny i Samir Handanović, którzy w poprzednim sezonie Serie A ścigali się w klasyfikacji zachowanych czystych kont. Wygrał Słoweniec, który zaprezentował się lepiej również w pierwszym meczu azjatyckiego tournee. W przegranym 0:1 starciu z Manchesterem United kilkakrotnie ratował skórę Interu. W pojedynku z Juventusem również nie pozwolił sobie na błąd. Miał mało pracy, ale nie tracił koncentracji i poradził sobie między innymi ze strzałem z dystansu Cristiano Ronaldo.

Szczęsny miał mniej szczęścia, wyciągnął piłkę z bramki w 10. minucie. Nie popełnił błędu, trudno było Polakowi przewidzieć co się wydarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego drobny rykoszet zmylił Matthijsa de Ligta, który zamiast powstrzymać przeciwnika, interweniował niefortunnie i skierował piłkę z metra do własnej bramki. Holender strzelił premierowego gola w Juventusie - samobójczego. Szczęsny starał się go pocieszyć, ale to pewnie na nic. Nie takiego trafienia spodziewał się de Ligt na przywitanie z mistrzem Włoch.

Szczęsny i Handanović po bezbłędnych 45 minutach opuścili boisko. W drugiej połowie bronili Gianluigi Buffon oraz Daniele Padelli. Golkiper Interu miał w samym kwadransie po przerwie więcej pracy niż Słoweniec, ponieważ Juventus ruszył do ataku z pazurem i z mocnym postanowieniem wyrównania.

Celne strzały oddali Adrien Rabiot i Cristiano Ronaldo. Inter nie pozostawał dłużny, więc druga połowa była bardziej dynamiczna. W 66. minucie Danilo D'Ambrosio sfaulował Cristiano Ronaldo blisko linii pola karnego, co miało poważne konsekwencje. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się poszkodowany. Portugalczyk strzelił na 1:1 z pomocą rykoszetu od głowy stojącego w murze Ivana Perisicia. Cristiano zdobył drugą bramkę w International Champions Cup.

Po 90 minutach rozegrano jeszcze konkurs rzutów karnych, w którym 4:3 zwyciężył Juventus. W drużynie Maurizio Sarriego jedenastki nie wykorzystali Adrien Rabiot oraz Federico Bernardeschi, a po przeciwnej stronie Andrea Ranocchia, Samuele Longo i Borja Valero. Konkurs rozstrzygnął swoim uderzeniem Merih Demiral.

Juventus FC - Inter Mediolan 1:1 (0:1) k. 4:3
0:1 - Matthijs de Ligt (sam.) 10'
1:1 - Cristiano Ronaldo 68'