Superpuchar Ukrainy. Dynamo Kijów lepsze od Szachtara Donieck. Tomasz Kędziora z trofeum

Dynamo Kijów w ostatnich minutach wywalczyło Superpuchar Ukrainy. Drużyna Tomasza Kędziory wygrała 2:1 z Szachtarem Donieck.

Robert Czykiel
Tomasz Kędziora Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora
W ubiegłym sezonie Szachtar Donieck wywalczył mistrzostwo Ukrainy, wyprzedzając Dynamo Kijów. Teraz obie te drużyny spotkały się w meczu o Superpuchar. Kibice na stadionie w Odessie zobaczyli emocjonujący pojedynek ukraińskich gigantów.

Dwie bramki Kamila Wilczka. Polski napastnik odwrócił losy meczu z Odense >>

Szachtar wyszedł na prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy, a gola strzelił Alan Patrick. Mistrz długo utrzymywał prowadzenie, ale w ostatnich dziesięciu minutach wszystko się zmieniło.

Do remisu doprowadził Mykyta Burda w 80. minucie, a trzy minut później Dynamo wyszło na prowadzenie za sprawą Denysa Harmasza. Wynik już się nie zmienił i drużyna Tomasza Kędziory wygrała Superpuchar Ukrainy. Polak rozegrał pełne spotkanie.

PKO Ekstraklasa. Korona - Legia: przebudzenie wicemistrza Polski i zwycięski gol w ostatniej akcji! >>

Dynamo już drugi raz z rzędu wygrało to trofeum. W całej historii zdobyło Superpuchar ośmiokrotnie.