Liga Europy. Skandal w Rumunii. Sędzia trafiony "hukówką" w głowę!

Do skandalicznego incydentu doszło w trakcie meczu CSU Krajowa - Honved w ramach drugiej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy. Sędzia został trafiony "hukówką" w głowę, po czym spotkanie przerwano.

Dawid Borek
Dawid Borek
atak na sędziego w Rumunii Twitter / Emishor / Na zdjęciu: atak na sędziego w Rumunii
Wszystko wydarzyło się już po 120 minutach spotkania, w trakcie konkursu rzutów karnych. Przy stanie 3:1 dla gospodarzy z trybun poleciały tzw. "hukówki" - jedna z nich uderzyła w głowę sędziego z Irlandii Północnej, po czym wybuchła tuż obok arbitra.

Zawody zostały przerwane, a głównemu rozjemcy została udzielona pomoc. Trafił do karetki, w której zjechał z murawy.

Giuseppe Sannino, menedżer Honved, po ataku na sędziego wnioskował o przedwczesne zakończenie pojedynku, z "bazą" kontaktował się też obecny w Rumunii obserwator UEFA.

Po kilkudziesięciu minutach przerwy spotkanie wznowiono, z tym, że sędziego z Irlandii Północnej zastąpił jeden z kolegów pracujących przy tym meczu. CSU Krajowa dopełniła dzieła i wygrała serię "jedenastek", awansując do trzeciej fazy eliminacji Ligi Europy.