PKO Ekstraklasa. Wyjazdowa niemoc Lecha Poznań. Na zwycięstwo czeka ponad 200 dni

226 dni czeka już Lech na wyjazdowe zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. Jeśli przebudowana drużyna Dariusza Żurawia chce spełnić oczekiwania, będzie musiała tę niechlubną passę prędko przerwać.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań Newspix / Adam Jastrzebowski / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Po raz ostatni na boisku rywala "Kolejorz" triumfował 21 grudnia ubiegłego roku, gdy wygrał w Krakowie z Wisłą 1:0. Potem miał serię dziewięciu spotkań, w których wywalczył zaledwie cztery punkty (cztery remisy i pięć porażek).

Tak długa niekorzystna passa może lechitom ciążyć. - Nie skupiamy się na statystykach - zapewnia jednak Kamil Jóźwiak. - W 1. kolejce, gdy graliśmy z Piastem Gliwice, mieliśmy słabszą pierwszą połowę, ale w drugiej się podnieśliśmy i były nawet sytuacje, po których mogliśmy wygrać. Uważam, że jeśli w sobotę w Łodzi zagramy tak jak ostatnio z Wisłą Płock, to zwyciężymy - zaznaczył.

->Dwie lub trzy absencje w Lechu Poznań

ŁKS w ubiegłym sezonie występował jeszcze w Fortuna I lidze, lecz akurat "Kolejorz" z nim rywalizował, a miało to miejsce w I rundzie Totolotek Pucharu Polski. Poznaniacy triumfowali wówczas 1:0, choć zwycięskiego gola Joao Amaral zdobył dopiero w ostatniej minucie dogrywki. - Bramka padła późno, ale w tamtym meczu zawiodła przede wszystkim skuteczność, a nie sama gra. Sytuacji mieliśmy dużo - stwierdził Jóźwiak.

Jeśli "Kolejorzowi" uda się wygrać w Łodzi także w sobotę (początek o godz. 20.00), jego wyjazdowa niemoc zakończy się na 226 dniach.

->Zmiany w terminarzu PKO Ekstraklasy. Mecz Wisła Płock - Legia Warszawa dopiero w połowie września