PKO Ekstraklasa: Zagłębie - Jagiellonia. Kuriozalna sytuacja! Trener dokonał zmiany przez... pomyłkę

Do kuriozalnej sytuacji doszło w meczu Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Lubin (2:2). Trener zdjął z boiska Martina Pospisila, bo źle zrozumiano informacje przekazane przez piłkarzy. - Zabrakło komunikacji - nie krył Ireneusz Mamrot.

Kuba Cimoszko
Na zdjęciu; Martin Pospisil Newspix / Na zdjęciu; Martin Pospisil
Była 77. minuta meczu KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok (2:2), gdy Ireneusz Mamrot zdecydował się zmienić Martina Pospisila. Było to zaskakujące, bo do tej pory był on najlepszy na boisku: sporo pracował w defensywie i ofensywie, a ponadto jego dwa fantastyczne podania przyniosły bramki. Nie wyglądało też, by nie miał sił lub zmagał się z jakimś urazem.

Jak się okazało po spotkaniu, zdjęcie Czecha wynikło z... pomyłki. Źle zrozumiano bowiem informacje przekazane przez niego i jego kolegów. - Zabrakło komunikacji z boiskiem. Zrozumieliśmy, że Martinowi coś się stało i musi zejść, ale okazało się, że to nie chodziło o niego. W ten sposób straciliśmy tylko zmianę, bo planowaliśmy zrobić inną, a Pospisil miał zostać na boisku do końca spotkania - nie krył trener Jagi na konferencji prasowej.

Po zejściu 28-latka można było zaobserwować jego intensywną wymianę zdań ze szkoleniowcem, co z daleka przypominało kłótnię. - To nie jest zawodnik, który macha rękami i nie umie się zachować. On jest na wysokim poziomie nie tylko piłkarskim, ale też jako człowiek. Nie mówił nic złego, jedynie wyjaśnialiśmy sobie tę sytuację - wyjaśnił jednak Mamrot.

Sam Pospisil nie skomentował zaś całego zajścia. Nie ukrywał jednak złości na to jakim wynikiem skończyło się spotkanie. - Ciężko to ubrać w słowa, jestem bardzo rozczarowany. To wszystko leży w naszych głowach. Przez 70 minut graliśmy tak, jakbyśmy chcieli. W pierwszej połowie mecz toczył się na naszych warunkach. Nie wiem, z czego straciliśmy te dwie bramki. Mieliśmy wygrany mecz, a straciliśmy dwa punkty - powiedział dla oficjalnej strony internetowej Jagiellonii.