Fortuna I liga: Olimpia Grudziądz i Radomiak Radom nie tracą rozpędu

Beniaminkowie Olimpia Grudziądz i Radomiak zgarnęli drugi w sezonie komplet punktów. GKS 1962 Jastrzębie wygrał 2:1 atrakcyjny mecz z imiennikiem z Tychów.

piłkarze Olimpii Newspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii
Po perfekcyjnej inauguracji sezonu beniaminkowie mieli za zadanie potwierdzić moc. Dwóch z nich wykorzystało siłę rozpędu i zgarnęło kolejny komplet punktów. Olimpia Grudziądz wygrała 1:0 na stadionie Zagłębia Sosnowiec dzięki strzałowi Tiago Alvesa w 75. minucie. Bilans Biało-Zielonych po powrocie do Fortuna I ligi to dwa zwycięstwa, sześć bramek zdobytych, zero straconych Z kolei spadkowicz z PKO Ekstraklasy rozpoczął sezon dwoma meczami w Sosnowcu i wywalczył w nich tylko punkt. Zagłębie co prawda zatrzymało Omrana Haydarego, ale dało się zaskoczyć innemu obcokrajowcowi z Olimpii.

Teoretycznie trudniej o swoje zwycięstwo 2:1 miał Radomiak Radom, ponieważ musiał odrabiać stratę do przeciwnika. Stomil Olsztyn wyszedł na prowadzenie dzięki strzałowi Artura Siemaszki. Beniaminek nie podłamał się, lecz świetnie zareagował. Nie minęło dużo czasu i wyrównał, a w 88. minucie kibice w Radomiu wybuchnęli radością. Decydującego gola dla gospodarzy strzelił Patryk Mikita.

Ligowi nowicjusze nie są już bezbłędni. Wygrała Olimpia, zwyciężył Radomiak, ale GKS Bełchatów poniósł porażkę. Brunatni zostali pokonani 0:1 w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie ponownie swoje domowe spotkania rozgrywa Warta Poznań. Zieloni zgarnęli pierwszy komplet punktów pod wodzą Piotra Tworka dzięki bramce Tomasza Boczka w 71. minucie. Mecz kończyli w osłabieniu, ale nie dali się dopaść jedenastu przeciwnikom. Adrian Lis obronił trzeci strzał z rzutu karnego w drugim meczu. Tym razem zatrzymał piłkę po strzale z 11. metra Artura Golańskiego.

Pierwszoligowa sobota zakończyła się starciem drużyn z województwa śląskiego i szczególnie w pierwszej połowie widowisko było atrakcyjne. GKS 1962 Jastrzębie wygrał 2:1 dzięki bramkom Kamila Adamka i Damiana Tronta. GKS Tychy było stać tylko na jedno trafienie Mateusza Piątkowskiego i identycznie jak wspomniany Stomil ma za sobą falstart. Dwa spotkania, dwie porażki.

W niedzielę dokończenie kolejki i mecz Chojniczanki z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nie zmieni on nic na najwyższych miejscach w tabeli. Prowadzi Olimpia, a poza nią komplet sześciu punktów mają Radomiak oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza.