Fortuna I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała podbiło Chojnice. Krzysztof Brede triumfuje

Krzysztof Brede poprowadził Podbeskidzie Bielsko-Biała do zwycięstwa 1:0 ze swoim poprzednim klubem Chojniczanką. Mecz na zakończenie 2. kolejki Fortuna I ligi rozstrzygnął Marko Roginić.

Krzysztof Brede Agencja Gazeta / Jan Kowalski / Na zdjęciu: Krzysztof Brede
Podbeskidzie Bielsko-Biała strzeliło decydującego gola w 30. minucie. Mario Roginić zakończył uderzeniem kontratak przeprowadzony lewym skrzydłem. Przyspieszył tam Łukasz Sierpina i to jego dośrodkowanie wykorzystał Chorwat. 23-latek występował już w Podbeskidziu w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, ale dopiero na początku nowych rozgrywek zdobył premierowego gola.

Górale prowadzili w drugim meczu z rzędu. W starciu z Zagłębiem Sosnowiec pozwolili przeciwnikowi na wyrównanie. Tydzień wystarczył, żeby nauczyć się czegoś na błędach i w Chojnicach przyjezdni nie dali się dopaść. Od 64. minuty Podbeskidzie grało z przewagą zawodnika, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Hubert Wołąkiewicz. Obrońca gospodarzy sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Roginicia.

Chojniczanka musiała sobie radzić w osłabieniu, mimo to ryzykowała. Przez ostatnie kilkanaście minut zagrała dwoma napastnikami Tomaszem Mikołajczakiem i Januszem Surdykowskim. Gospodarze nie stwarzali jednak sytuacji podbramkowych i odbili się od defensywy Podbeskidzia. W końcówce zanosiło się na drugiego gola gości niż pierwszego gospodarzy.

Triumfował trener Krzysztof Brede. W poprzednim sezonie przyjechał z zawodnikami Podbeskidzia do Chojnic i musiał zadowolić się remisem 2:2. Tym razem poprowadził podopiecznych do zwycięstwa ze swoim poprzednim klubem. Dzięki trzem punktom bielszczanie są na szóstym miejscu w tabeli, a Chojniczanka zostaje z "oczkiem" wywalczonym tydzień temu w Suwałkach.

Chojniczanka - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
0:1 - Marko Roginić 31'

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz – Jan Mudra, Seweryn Michalski, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak – Paweł Zawistowski (46' Michal Obrocnik), Bartosz Wolski – Michał Sacharuk, Wojciech Trochim (71' Janusz Surdykowski), Mateusz Kuzimski (46' Jacek Podgórski) – Tomasz Mikołajczak

Podbeskidzie: Martin Polacek – Bartosz Jaroch, Kornel Osyra, Dmytro Baszłaj, Filip Modelski - Konrad Sieracki (75' Filip Laskowski), Rafał Figiel - Karol Danielak (75' Adrian Rakowski), Tomasz Nowak, Łukasz Sierpina (84' Kacper Gach) - Marko Roginić

Żółte kartki: Wolski, Wołąkiewicz, Mikołajczak (Chojniczanka) oraz Sieracki, Sierpina, Rakowski (Podbeskidzie)

Czerwona kartka: Hubert Wołąkiewicz (Chojniczanka) /64' - za drugą żółtą/

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończy rundę jesienną na miejscu premiowanym awansem?