PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków - Górnik Zabrze. Fantastyczna kontra Białej Gwiazdy dała jej zwycięstwo! (wideo)

Wisła Kraków odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując na stadionie przy Reymonta Górnika Zabrze 1:0. Gola zdobył debiutujący w barwach Białej Gwiazdy Hiszpan Chuca, który wykończył fantastyczną akcję gospodarzy.

Krzysztof Sędzicki
Michał Mak PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: Michał Mak
Spotkanie Wiślaków z zabrzanami w drugiej połowie, choć wydawało się, że zabraknie w nim bramek. Oba zespoły stwarzały sobie dogodne sytuacje, lecz przez dziewięćdziesiąt minut gole nie padły. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry ekipie trenera Macieja Stolarczyka udało się przeprowadzić skuteczny i efektowny kontratak.

Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy po 3. kolejce

W akcji wzięli udział Paweł Brożek, Krzysztof Drzazga, Kamil Wojtkowski oraz Chuca. Trzej pierwsi rozegrali między sobą piłkę po górnej piłce z własnej połowy. W tym czasie Victor Moya Martinez Chuca wbiegał w pole karne z lewego skrzydła i w decydującym momencie dostał piłkę od Brożka.

Zobacz, jak padła bramka dla Wisły Kraków:

Warto zaznaczyć, że Chuca pojawił się na boisku z ławki. 22-letni pomocnik w 70. minucie zastąpił Michała Maka. Hiszpan dołączył do drużyny ze stolicy Małopolski ledwie kilka dni wcześniej. Kontrakt podpisany został 31 lipca, a - co ciekawe - w meczu z Górnikiem miał w ogóle nie zagrać.

Tym samym Biała Gwiazda odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie PKO Ekstraklasy. Dzięki temu wydostała się ze strefy spadkowej. Jednocześnie była to też pierwsza w sezonie porażka Górnika Zabrze w rozgrywkach.

Czy Chuca będzie gwiazdą w PKO Ekstraklasie?