The Championship: Kamil Grabara nie zatrzymał Derby County, Krystian Bielik poza kadrą meczową Baranów

Drużyna Huddersfield Town, z Kamilem Grabarą w składzie, od porażki 1:2 z Derby County Krystiana Bielika rozpoczęła nowy sezon angielskiej The Championship.

Tomasz Rosiński
Kamil Grabara Getty Images / Ben Early / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Grabara wyszedł na poniedziałkową konfrontację w podstawowej "jedenastce" swojego zespołu, zaś Bielik znalazł się poza kadrą meczową Derby. Od początku rywalizacji lepiej radzili sobie goście, a defensywę gospodarzy co chwila nękał Tom Lawrence.

To właśnie Lawrence w 22. minucie otworzył wynik potyczki, ale palce w jego trafieniu maczał polski bramkarz, który interweniował na 16. metrze wybijając piłkę głową. Futbolówka dotarła do napastnika przyjezdnych, który bez zastanowienia uderzył na bramkę i mógł cieszyć się z gola.

Po chwili było 2:0 dla Baranów. Tym razem Tom Lawrence zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i znów pokonał Kamila Grabarę.

W 30. minucie piłkarze Huddersfield Town zdobyli bramkę kontaktową. Wówczas pewnie "11" wykorzystał Karlan Ahearne-Grant. Przed przerwą starcia wynik już nie uległ zmianie.

Na początku drugiej odsłony spotkania znakomitą okazję do wyrównania miał Christopher Schindler, ale huknął z kilku metrów wprost w Kelle'a Roosa. Podopieczni Jana Siewerta do końca ambitnie walczyli o co najmniej punkt w tej potyczce, lecz ta sztuka im się nie udała.

The Championship, 1. kolejka:

Huddersfield Town - Derby County 1:2 (1:2)
0:1 - Tom Lawrence 22'
0:2 - Tom Lawrence 25'
1:2 - Karlan Ahearne-Grant 30' (k.)

*Kamil Grabara (Huddersfield Town) rozegrał cały mecz.
*Krystian Bielik (Derby County) znalazł się poza kadrą meczową.

-> Krystian Bielik zaczyna piłkarski maraton. "Jestem gotowy"
-> Kamil Grabara wyróżniony. Polak na liście najlepszych transferów

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Kamil Grabara przez cały sezon będzie podstawowym bramkarzem Huddersfield Town?