Premier League. Raheem Sterling koszmarem Łukasza Fabiańskiego. Zobacz hat-tricka (wideo)

Raheem Sterling będzie długo śnił się po nocach Łukaszowi Fabiańskiemu. Piłkarz Manchesteru City na otwarcie nowego sezonu w Premier League strzelił polskiemu bramkarzowi aż trzy gole. Mistrzowie Anglii wygrali 5:0.

Karol Wasiek
klatka z meczu z meczu West Ham United - Manchester City Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: klatka z meczu z meczu West Ham United - Manchester City
To nie była udana inauguracja sezonu Premier League w wykonaniu West Hamu United i Łukasza Fabiańskiego. Blisko 60 tys. kibiców na London Stadium było świadkami pogromu (wynik 0:5) WHU w pojedynku z mistrzem Anglii, Manchesterem City.

Polski bramkarz poradził sobie jeszcze z bardzo dobrym strzałem przy słupku Riyada Mahreza, ale czyste konto zachowywał tylko do 25. minuty. Wtedy mistrz Anglii objął prowadzenie. Do siatki trafił Gabriel Jesus.

Po przerwie rozpoczął się festiwal strzelecki Raheem Sterling. Reprezentant Anglii będzie długo śnił się po nocach Fabiańskiemu. Piłkarz Manchesteru na otwarcie nowego sezonu w Premier League strzelił polskiemu bramkarzowi aż trzy gole.

Fabiański dwoił się i troił w bramce West Hamu. Polak obronił nawet strzał z rzutu karnego Sergio Aguero, tyle że zbyt wcześnie opuścił linię bramkową i Mike Dean zarządził powtórkę. W niej Argentyńczyk już się nie pomylił i ostatecznie piłka wylądowała w siatce.

"Daily Mail" przyznał reprezentantowi Polski "szóstkę". "Nie mógł wiele zrobić przy straconych golach i nie miał szczęścia z VAR-em przy rzucie karnym" - argumentuje serwis.

Czy Manchester City obroni mistrzostwo Anglii?