Problemy Piasta Gliwice. Kontuzje Martina Konczkowskiego i Daniego Aquino

Trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik w najbliższych tygodniach nie będzie mógł skorzystać z usług dwóch zawodników. Poważniejsze urazy wykluczają z gry Martina Konczkowskiego i Daniego Aquino.

Michał Piegza
Martin Konczkowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Martin Konczkowski
W niedzielę Piast Gliwice wygrał po raz pierwszy w sezonie w PKO Ekstraklasie. Wygraną 1:0 w Łodzi nad ŁKS-em mistrzowie Polski przypłacili utratą ważnego zawodnika. W 2. połowie urazu doznał Martin Konczkowski. Okazało się, że zawodnik mocno skręcił kostkę i do gry wróci najwcześniej w drugiej połowie września.

We wtorek działacze z klubu z Okrzei na swojej stronie piast-gliwice.eu poinformowali, że przedłuży się powrót do gry letniego nabytku Piasta Daniego Aquino. Zawodnik doznał kontuzji w potyczce z Lechem Poznań w 1. kolejce.

Okazało się, że Hiszpan uszkodził pachwinę. Konieczny będzie zabieg, który zostanie przeprowadzony w Barcelonie. Aquino początkowo rehabilitował się będzie w swoim rodzinnym kraju, a następnie wróci do Gliwic. Do gry Aquino ma być gotowy za dwa miesiące.

Piast Gliwice obroni mistrzostwo Polski?