Liga Europy: Jakub Świerczok zagrał popisowo. Strzelił dwa gole i asystował

Jakub Świerczok zdobył dwie bramki, a przy trzeciej asystował w wygranym 4:0 spotkaniu Ludogorca Razgrad z New Saints FC. Mistrz Bułgarii zdemolował przeciwnika w dwumeczu i awansował do IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Jakub Świerczok Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Ludogorec Razgrad nie miał litości dla New Saints FC. Tydzień temu mistrz Bułgarii pokonał drużynę Adriana Cieślewicza 5:0 i praktycznie zapewnił sobie awans. Do Walii poleciał spokojnie dokończyć rywalizację. Nie oznacza to jednak, że Ludogorec zrezygnował z atakowania i możliwości poprawienia swojego współczynnika dzięki kolejnemu zwycięstwu.

Do podstawowego składu Ludogorca trafił Jakub Świerczok, który tydzień temu był tylko zmiennikiem. Były napastnik Kaiserslautern był najbardziej efektywnym w ofensywie zawodnikiem. W 36. minucie Polak przedarł się z piłką w pole karne Saints, zmienił kierunek biegu i jednocześnie ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie. Na zakończenie solowego ataku strzelił z 14. metra na 1:0. W 42. minucie Świerczok asystował przy bramce na 2:0 Jodiego Lukokiego. Przed przerwą było jeszcze jedno ciekawe zdarzenie z Polakiem w roli głównej. Sędzia nie zdecydował się przyznać Ludogorcowi rzutu karnego po kolizji napastnika z przeciwnikiem. W 77. minucie Świerczok strzelił gola na 3:0. Główkował z bliska po zagraniu Wandersona. Wynik na 4:0 w doliczonym czasie ustalił Dan Biton.

Świerczok strzelił w tym sezonie pięć goli w europejskich pucharach, a także jednego w lidze bułgarskiej. W rewanżu z Ferencvarosi TC w eliminacjach Ligi Mistrzów podpadł trenerowi Stojczo Stojewowi nonszalanckim i nieskutecznym wykonaniem rzutu karnego, ale takim występem jak w czwartek odbudowuje zaufanie.

W spotkaniu rozegranym w Wrexham grał od początku do 68. minuty Jacek Góralski, który w tym sezonie jest pewniakiem trenera Ludogorca w pucharowych meczach. Świerczok został zmieniony w 81. minucie, natomiast niewiele wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych Cieślewicz.

Ludogorec zagra w IV rundzie eliminacji z NK Maribor.

New Saints FC - Ludogorec Razgrad 0:4 (0:2)
0:1 - Jakub Świerczok 36'
0:2 - Jody Lukoki 42'
0:3 - Jakub Świerczok 77'
0:4 - Dan Biton 90'

Pierwszy mecz: 0:5. Awans: Ludogorec.

Czy Ludogorec Razgrad awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?