The Championship: remisy zespołów Grosickiego i Bielika, zwycięstwa ekip Klicha oraz Białkowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Kamil Grosicki

W sobotnich meczach 3. kolejki The Championship drużyny z Polakami w składach nie poniosły porażki. Zwyciężyły Leeds United (Klich) i Millwall FC (Białkowski), a zremisowały Hull City (Grosicki) oraz Derby County (Bielik).

Ekipa Hull przystępowała do sobotniej rywalizacji po dwóch wygranych z rzędu i liczyła na przedłużenie zwycięskiej serii, co jej się jednak nie udało. Wynik starcia z Brentford w 53. minucie otworzył Jarrod Bowen, ale później wyrównał Ollie Watkins i konfrontacja zakończyła się podziałem punktów. Kamil Grosicki występował na boisku od początku do końca.

Również zremisował zespół Derby County, którego zawodnikiem jest Krystian Bielik (Polak pojawił się na murawie w 46. minucie, zmieniając Scotta Malone'a). Barany wywalczyły jedno "oczko" w potyczce ze Stoke City (2:2).

W lepszych humorach swoje batalie zakończyli piłkarze Leeds i Millwall. Ci pierwsi uporali się na wyjeździe z Wigan Athletic (2:0) po dwóch trafieniach Patricka Bamforda, a ci drudzy po golu Matta Smitha pokonali Sheffield Wednesday. Mateusz Klich grał do 76. minuty, zaś Bartosz Białkowski występował przez całe spotkanie.

The Championship, 3. kolejka:

Brentford FC - Hull City 1:1 (0:0) 0:1 - Jarrod Bowen 53' 1:1 - Ollie Watkins 72'

*Kamil Grosicki (Hull City) rozegrał cały mecz.

Stoke City - Derby County 2:2 (1:1) 0:1 - Martyn Waghorn 2' 1:1 - Liam Lindsay 32' 2:1 - Scott Hogan 55' 2:2 - Martyn Waghorn 70' (k.)

*Krystian Bielik (Derby County) grał od 46. minuty.

Wigan Athletic - Leeds United 0:2 (0:1) 0:1 - Patrick Bamford 34' 0:2 - Patrick Bamford 65'

*Mateusz Klich (Leeds United) grał do 76. minuty.

Millwall FC - Sheffield Wednesday 1:0 (1:0) 1:0 - Matt Smith 37'

*Bartosz Białkowski (Millwall FC) rozegrał cały mecz.

Czytaj też: -> The Championship. Kamil Grabara bez trenera. Huddersfield Town zwolniło Jana Siewerta -> The Championship: Huddersfield wciąż zawodzi. Kamil Grabara dwukrotnie skapitulował