Fortuna I liga. Nieprawdopodobna sytuacja w Nowym Sączu. Tych okazji GKS Tychy nie powinien zmarnować (wideo)

Sandecja Nowy Sącz pokonała w meczu Fortuna I ligi GKS Tychy 1:0, zdobywając jedyną bramkę w końcówce. Spotkanie mogło potoczyć się inaczej, gdyby tyszanie w 74. minucie wykorzystali jedną z kilku stuprocentowych sytuacji.

Łukasz Witczyk
Nieprawdopodobna sytuacja w Nowym Sączu Tych okazji GKS Tychy nie powinien zmarnować Facebook / Nieprawdopodobna sytuacja w Nowym Sączu. Tych okazji GKS Tychy nie powinien zmarnować
W 74. minucie GKS Tychy wyszedł z groźnym kontratakiem. Śląski zespół gola nie zdobył, choć w jednej akcji miał na to pięć okazji. Wideo z tych sytuacji opublikowała klubowa telewizja Sandecji Nowy Sącz. "Ta akcja z pewnością przejdzie do historii sądeckiego futbolu" - tak podpisano akcję obronną w wykonaniu Sandecji.

Najpierw strzelał Mateusz Piątkowski, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz Daniel Bielica. Następnie Łukasz Grzeszczyk trafił w słupek, uderzenie Bartosza Szeligi zostało zablokowane, Grzeszczyk obił poprzeczkę, a Kacper Piątek strzelił w obrońcę Sandecji, który stał tuż przed bramkarzem. Tyszanie tylko łapali się za głowy, a gospodarze świętowali uratowanie się przed stratą gola.

Po tej akcji na tablicy wyników nadal było 0:0. Mecz wygrała Sandecja, która jedyną bramkę zdobyła w 85. minucie, a jej strzelcem był Mateusz Klichowicz. Dla tyszan była to trzecia w tym sezonie porażka.

Śląski klub ma na swoim koncie 3 punkty i zajmuje 16. pozycję. Z kolei Sandecja z sześcioma "oczkami" sklasyfikowana jest na dziesiątej lokacie w tabeli Fortuna I ligi.