Primera Division. Wielkie otwarcie Realu Madryt. Zobacz skrót meczu z Celtą Vigo (wideo)

Świetne rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Królewskich. Piłkarze Realu Madryt pokonali na inaugurację Primera Division Celtę Vigo 3:1, mimo że grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Luki Modricia. Zobacz skrót meczu.

Karol Wasiek
Karim Benzema (w środku) PAP/EPA / Lavandeira Jr / Na zdjęciu: Karim Benzema (w środku)
To był bardzo dobry wieczór dla kibiców Realu Madryt. Królewscy w niezłym stylu odprawili na wyjeździe Celtę Vigo 3:1. Sukces jest o tyle cenniejszy, bo podopieczni Zinedine'a Zidane'a od 56. minuty grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartę zobaczył Luka Modrić.

Kilka minut później Toni Kroos z dystansu odpalił petardę, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki bezradnego Rubena Blanco.

Real przejął całkowitą kontrolę nad spotkaniem. Zidane w końcu miał swobodę w dokonywaniu zmian i pozwolił odpocząć największym bohaterom. Na boisko wszedł jeden z jego żołnierzy, Lucas Vazquez i dobił rywali.

Po ograniu Celty Królewscy znowu odetchnęli z ulgą, bo przed pierwszym gwizdkiem na klub spływała ogromna fala krytyki za nieudane eksperymenty taktyczne i wyniki podczas sezonu przygotowawczego. Z siedmiu letnich meczów zespół Zidane'a wygrał tylko trzy.