Bundesliga. Słaby debiut Unionu Berlin. Rafał Gikiewicz jednym z najlepszych

1.FC Union Berlin w swoim debiutanckim meczu w Bundeslidze przegrał z RB Lipsk 0:4. Wściekły po spotkaniu był trener beniaminka Urs Fischer, który za stratę jednego gola obwinił Rafała Gikiewicza. Mimo to Polak był jednym z najlepszych graczy Unionu.

Łukasz Witczyk
Rafał Gikiewicz Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Cztery stracone gole chluby Rafałowi Gikiewiczowi nie przynoszą. RB Lipsk w pierwszej połowie zdeklasował 1.FC Union Berlin. Goście zdobyli trzy gole, a po przerwie dołożyli czwarte trafienie. Wykorzystywali proste błędy w obronie beniaminka Bundesligi. Po spotkaniu do gry swojej drużyny duże zastrzeżenia miał trener Urs Fischer.

- Spadliśmy na ziemię. Było ku temu kilka powodów, ale kiedy widzimy, ile prezentów rozdaliśmy w pierwszej połowie, to nie musimy się zastanawiać, co będzie dla nas najtrudniejsze. Brakowało mi w drużynie determinacji i agresji. Grając z zespołem z Ligi Mistrzów musimy mieć te cechy - powiedział w rozmowie z telewizją "Sky".

Za stratę jednej z bramek Fischer obwinił Rafała Gikiewicza. - Jeśli spojrzymy na drugą straconą bramkę, to widzimy, że nie jesteśmy gotowi na otwarcie gry - tak Fischer odniósł się do nieudanego wyrzutu piłki przez polskiego bramkarza, dzięki czemu gola zdobył Marcel Sabitzer. - Tylko od nas zależy, jak szybko uda nam się odnaleźć w Bundeslidze. Wiemy, co musimy zrobić lepiej w przyszłym tygodniu - dodał Fischer.

Jednak zdaniem niemieckich mediów, Gikiewicz był jednym z najlepszych zawodników Unionu. Co prawda czterokrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki, ale kilka razy uratował swój zespół przed stratą gola. Portal sportbuzzer.de ocenił jego występ na "trójkę" w sześciostopniowej skali (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). Zauważono jego błąd przy drugim golu, ale przy pozostałych był bez szans na interwencję.

Ligue 1: sensacyjna porażka Paris Saint-Germain!
PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice coraz bliżej ścisłej czołówki, Raków Częstochowa poza strefą spadkową. Zobacz tabelę

Czy 1.FC Union Berlin utrzyma się w Bundeslidze?