Liga Mistrzów: Milan Borjan błysnął. Olympiakos Pireus rozbił FK Krasnodar

Milan Borjan popisał się piękną paradą w zremisowanym 2:2 meczu Crveny Zvezdy Belgrad z Young Boys Berno. Olympiakos Pireus zdemolował 4:0 FK Krasnodar i jest o krok od fazy grupowej Ligi Mistrzów.

piłkarze Olympiakosu Pireus PAP / Georgia Panagopoulou / Na zdjęciu: piłkarze Olympiakosu Pireus
Crvena Zvezda Belgrad zanotowała w Bernie identyczny wynik jak w 2004 roku. Kadry obu klubów zmieniły się totalnie przez 15 lat, ale jak widać, historia lubi się powtarzać. Strzelanie rozpoczęło się wcześnie. Już w 7. minucie drużyna ze Szwajcarii przeprowadziła banalną akcję bramkową. Wykop golkipera został przedłużony przez Jeana Pierre'a Nsame do Rogera Assale, a ten strzelił na 1:0 do siatki Milana Borjana.

Mistrz Serbii odpowiedział w 18. minucie dzięki stałemu fragmentowi. Milos Degenek główkował na 1:1 po dośrodkowaniu Marko Marina z rzutu rożnego. Crvena Zvezda zdobyła cenną bramkę na wyjeździe. To, że kompromisowy wynik utrzymał się do przerwy jest zasługą Borjana. Były bramkarz Korony Kielce w cudowny sposób zatrzymał futbolówkę po strzale z bliska. To była popisowa interwencja.

Nie minęła minuta po przerwie i piłkarze z Belgradu prowadzili 2:1. Ospałych po powrocie z szatni gospodarzy zaskoczył Mateo Ezequiel Garcia. Wynik na 2:2 ustalił z rzutu karnego w 76. minucie Guillaume Hoarau. 35-latek trafił do bramki w decydującej rundzie eliminacji w drugim sezonie z rzędu.

Także w środę Olympiakos Pireus wygrał aż 4:0 z FK Krasnodar. Drużyna z Grecji prowadziła od 30. minuty. Po podaniu Giorgiosa Masourasa perfekcyjnie strzelił Miguel Guerrero. Hiszpan był na linii pola karnego, ułożył sobie piłkę na prawej stopie i przymierzył od słupka do bramki. Olympiakos przeważał i nie zadowolił się jednym golem zaliczki. Ostatni kwadrans należał do niego. Lazar Randjelović zmienił wynik na 2:0 w 78. minucie, a w 85. minucie oddał strzał na 3:0. Ostatnie słowo należało do Daniela Podence, który ładnym lobem ustalił rezultat. Olympiakos, który przygotowywał się do sezonu na zgrupowaniu w Polsce, jest jedną nogą w fazie grupowej.