Fortuna I liga: Warta Poznań liderem. Stal Mielec wygrała hit kolejki

Warta Poznań prowadzi w Fortuna I lidze po zwycięstwie 2:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zastąpiła na szczycie tabeli Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, który przegrał 1:2 ze Stalą Mielec.

Seweryn Kiełpin Newspix / Karol Słomka / Na zdjęciu: Seweryn Kiełpin
Poprzedni mecz Warty Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała był ekscytującym widowiskiem. 10 marca Zieloni zatriumfowali nad Góralami 4:3. Tym razem drużyny zmierzyły się nie w Poznaniu, a w Grodzisku Wielkopolskim. Goli padło mniej, ale zwycięzca był ten sam. Warta wygrała czwarty mecz z rzędu. Do wyniku 2:1 doprowadził Mateusz Kupczak, który oddał dwa skuteczne uderzenia z rzutów karnych. Podbeskidzie po efektownym zwycięstwie 4:1 ze Stalą Mielec poniosło dwie porażki. Stabilizacji formy może na razie zazdrościć poznaniakom, którzy prowadzą w tabeli z 12 punktami.

Stal Mielec ponownie podbiła Niecieczę. Poprzednio zrobiła to 28 października, po czym żaden inny klub nie wygrał tam meczu ligowego w roli gościa. W środę podopieczni Artura Skowronka powrócili do wsi pod Tarnowem i potwierdzili, że czują się w niej znakomicie. Zwyciężyli 2:1 w hicie kolejki, a gole strzelili w dwie minuty. Do bramki Łukasza Budziłka przymierzyli Bartosz Nowak oraz Grzegorz Tomasiewicz. Gol Florina Purece zdobyty po przerwie nie pozwolił już byłemu liderowi uniknąć drugiej porażki z rzędu.

Chojniczanka tydzień po tygodniu ogrywała lidera zaplecza PKO Ekstraklasy. Po wygraniu 5:3 meczu z Olimpią Grudziądz zwyciężyła 1:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. W środę co prawda z najlepszym klubem w tabeli nie grała, ale z kandydatem do awansu tak. Na Pomorze przyjechała Miedź Legnica i sprowadziła Chojniczankę na ziemię. Drużyna Dominika Nowaka zwyciężyła 3:0, a jednego z goli strzelił Krzysztof Danielewicz, który latem przeprowadził się z Chojnic do Legnicy.

Po prostu koszmarnie spisuje się Chrobry Głogów pod wodzą trenera Ivana Djurdjevicia. Piąty mecz, piąta porażka, na dodatek wysoka 1:5 z także rozczarowującym na początku rozgrywek GKS-em Tychy. Głogowianom nic nie wychodzi, zmarnowali nawet rzut karny. Nie trzeba dodawać, że zamykają tabelę, a sytuacja staje się niewesoła. GKS podreperował skuteczność po festiwalu zmarnowanych okazji w Nowym Sączu, ale strefy spadkowej jeszcze nie opuścił.

Po zmianie ligi defensywa pozostaje atutem GKS-u Bełchatów. Podopieczni Artura Derbina stracili tylko dwa gole w pięciu kolejkach, a zwycięstwo 1:0 z Odrą Opole dało Brunatnym awans na pozycję wicelidera. Piłkarze Odry są w kompletnie innym miejscu, czyli przedostatni.

Wynikiem 1:0 zakończył się również mecz Stomilu Olsztyn z Sandecją Nowy Sącz. Piłkarze z Warmii odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Rozwinęli żagle zawodnicy Wigier Suwałki oraz Zagłębia Sosnowiec, którzy przesunęli się do górnej połowy tabeli. To efekt zwycięstw Wigier 2:1 z Olimpią Grudziądz, a także Zagłębia 2:0 z Puszczą Niepołomice. Piątego gola w rozgrywkach strzelił Omran Haydary i reprezentant Afganistanu z Grudziądza jest samodzielnym liderem klasyfikacji snajperów.

Wspomnieć wypada też o dziewiątym z meczów, tym bardziej, że nie zabrakło w nim wrażeń. Radomiak Radom najpierw prowadził, następnie przegrywał, a na koniec zremisował 2:2 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Wynik ustalił uderzeniem z rzutu karnego Patryk Mikita. Beniaminek pozostał w tabeli przed jastrzębianami. Gorsza wiadomość jest taka, że obie ekipy są w dolnej połowie stawki.