Serie A: Parma - Juventus. Włoskie media oceniły Wojciecha Szczęsnego. Zobacz noty

Juventus Turyn wygrał na wyjeździe z Parmą Calcio 1913 1:0, a Wojciech Szczęsny zachował czyste konto. Zobacz, jak polskiego bramkarza Juve oceniły włoskie media.

Dawid Borek
Dawid Borek
Wojciech Szczęsny Newspix / FOTO MOSCA / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Mistrzowie Włoch nie zachwycili na inaugurację Serie A, ale zasłużenie wygrali na wyjeździe z Parmą Calcio 1913. Juventus Turyn wyszedł na prowadzenie w 21. minucie, gdy Giorgio Chiellini sprytnie strącił piłkę do siatki po wstrzeleniu Alexa Sandro.

Wojciech Szczęsny dobrze wykonał swoją robotę. W pierwszej połowie zanotował cztery interwencje, skutecznie radząc sobie z celnymi strzałami piłkarzy Parmy. Najgroźniejszy był ten oddany przez Roberto Inglese, ale polski bramkarz zachował czyste konto.

Wojciech Szczęsny na inaugurację Serie A nie miał zbyt wiele pracy, dlatego też nie zebrał bardzo wysokich not. Włoskie media oceniły go po prostu dobrze, ale bez większego szału.

Dziennikarze calciomercato.com przyznali Polakowi "6,5" (w skali od 1-10, gdzie 10 to ocena najwyższa). "Kiedy był potrzebny, odpowiednio reagował" - opisali żurnaliści calciomercato.com.

Także "6,5" Szczęsny dostał od redaktorów tuttojuve.com. "Odpowiednio pracował nogami. Przy jednej okazji, gdzie zrobiło się groźnie, odpowiednio interweniował dobrym wybiciem piłki" - skomentowali Włosi występ polskiego golkipera.

Od dziennikarzy włoskiego oddziału Eurosportu i tuttomercatoweb.com Wojciech Szczęsny otrzymał "szóstki".

"W pierwszej połowie uważny przy kilku strzałach Parmy. Później nie miał wiele do roboty" - przedstawili występ Szczęsnego żurnaliści Eurosportu.

"Roberto Inglese zaangażował go w pierwszej połowie, ale to była jedyna okazja na paradę Szczęsnego. W innych sytuacjach Polak niczego nie ryzykował" - dodali ich rodacy z tuttomercatoweb.com.

Szczęsnego najwyżej oceniła SofaScore, przyznając mu "7,5" (średnia w Juventusie 7,09). Najwyższą notę w ekipie mistrzów Włoch dostał Miralem Pjanić - "8,2".

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy "6" to najbardziej sprawiedliwa nota dla Szczęsnego po meczu z Parmą?