La Liga. Szokujący wpis na koncie Getafe. "Uśmiercili" swojego trenera

Tuż przed startem meczu Getafe CF z Athletic Bilbao na koncie madryckiego klubu pojawiła się informacja o... minucie ciszy w hołdzie trenera Jose Bordalasa. Było to tym bardziej zaskakujące, że... szkoleniowiec ma się dobrze.

Dominika Pawlik
Jose Bordalas Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Jose Bordalas
W niemałym szoku byli kibice Getafe, którzy wynik meczu ligowego z Athletic Bilbao chcieli śledzić w mediach społecznościowych. Tuż przed startem spotkania na profilu na Twitterze znalazł się niepokojący wpis: "Minuta ciszy na stadionie ku pamięci naszego mistrza Jose Bordalasa i wszystkich zmarłych w ubiegłym sezonie. Spoczywaj w pokoju".

Wiadomość po kilkunastu sekundach została usunięta, ale jak wiadomo - w internecie nic nie ginie. Fani klubu od razu zareagowali, zasypując gradem pytań Getafe.

"Spokojnie, nasz mistrz czuje się doskonale. To wszystko przez upał. Oddaliśmy się już do dyspozycji klubu" - napisali później odpowiedzialni za konto pracownicy klubu, używając przy tym mało stosownych emotikon.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem (1:1). Pierwsza bramka padła już w szóstej minucie, do bramki gospodarzy trafił Raul Garcia. Getafe wyrównało po kolejnych sześciu minutach, a autorem gola był Jaime Mata.

Czy osoby odpowiedzialne za konto Getafe powinny ponieść karę?