PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków - Zagłębie Lubin. Maciej Stolarczyk pokazał serce. Trener pocieszał zapłakanego piłkarza

Mimo wygranej z Zagłębiem Lubin (4:2) nie wszyscy piłkarze Wisły Kraków mieli nastroje do świętowania. Jean Carlos Silva nie mógł wybaczyć sobie słabszego występu. Trener podnosił piłkarza na duchu.

Maciej Siemiątkowski
Maciej Stolarczyk Newspix / MARCIN PIRGA / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Maciej Stolarczyk
Jean Carlos Silva dopiero zaczyna swoją karierę w PKO Ekstraklasie. Brazylijczyk w lipcu dołączył do Wisły Kraków z Granady. Mimo to od samego początku sezonu konsekwentnie stawia na niego Maciej Stolarczyk.

W sobotę 23-letni pomocnik po raz siódmy znalazł się w wyjściowym składzie Białej Gwiazdy. Jednak spotkania z KGHM Zagłębiem Lubin nie zaliczy do udanych. W 27. minucie Silva zbyt długo zwlekał z podaniem będąc zaraz przed własnym polem karnym. Zaczęło naciskać na niego trzech Miedziowych, aż piłkę odebrał mu Patryk Szysz, a bramkę kontaktową na 1:2 strzelił Sasa Zivec.

Dziesięć minut później wyrównał Sasa Balić. Krakowianie wrócili na prowadzenie dopiero po przerwie i ostatecznie wygrali 4:2.

Po ostatnim gwizdku arbitra Wiślacy zaczęli świętowanie. Z nimi na murawę do kibiców wyszedł zapłakany Silva. Dostrzegł to Stolarczyk, podszedł do piłkarza i podniósł na duchu.

Kolejny mecz Wisła zagra dopiero za dwa tygodnie. Po przerwie reprezentacyjnej Biała Gwiazda zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Pierwszy gwizdek w sobotę 14 września o godzinie 20.