Eliminacje Euro U21. Polacy rozpoczęli walkę o awans. Zobacz tabelę i terminarz

Od wyjazdowego zwycięstwa nad Łotwą (1:0) reprezentacja Polski rozpoczęła grę w eliminacjach Mistrzostw Europy do lat 21. Zobacz kiedy, z kim i gdzie Biało-Czerwoni zagrają w kolejnych meczach.

Mateusz Kozanecki
Kamil Grabara Getty Images / Ben Early / Na zdjęciu: Kamil Grabara
W pierwszym spotkaniu eliminacji Euro U-21 podopieczni Czesława Michniewicza zwyciężyli w Jurmali z Łotwą 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 27. minucie spotkania Patryk Klimala.

W piątek rozegrano jeszcze dwa spotkania. Bułgaria rozgromiła na wyjeździe Estonię 4:0 i została pierwszym liderem grupy E. Ponadto Rosja pokonała u siebie Serbię 1:0.

Następne spotkanie Biało-Czerwoni rozegrają już we wtorek, 10 września. Na stadionie w Białymstoku Polacy zmierzą się z Estonią. W tym roku zagrają jeszcze w Jekaterynburgu z Rosją, w Łodzi z Serbią i na wyjeździe z Bułgarią.

Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii. Zapewniony udział mają gospodarze. Na Euro zagrają zwycięzcy grup, najlepsza ekipa z drugiego miejsca i cztery zespoły z play-offów. Tabela grupy E eliminacji ME U-21: