Sparing. Popis Jesusa Imaza i pożegnanie miejscowej legendy. Jagiellonia Białystok ograła Dinamo Brześć

Jesus Imaz nie zwalnia tempa! 2 gole Hiszpana pozwoliły Jagiellonii Białystok zwyciężyć 2:1 (0:0) z Dinamem Brześć w meczu sparingowym, który był oficjalnym pożegnaniem Białorusina Romana Wasiluka.

Kuba Cimoszko
Martin Kostal (z lewej) i Jesus Imaz (z prawej) Newspix / Na zdjęciu: Martin Kostal (z lewej) i Jesus Imaz (z prawej)
Jesus Imaz osiągnął życiową formę i nic nie zapowiada na to, by miał go dotknąć jej regres. Po 7 golach w PKO Ekstraklasie dorzucił bowiem 2 kolejne w końcówce wyjazdowego meczu sparingowego z Dinamem Brześć. Najpierw w 87. minucie efektownym strzałem z pierwszej piłki wykończył dośrodkowanie Mikołaja Wasilewskiego, a kilka chwil później ośmieszył rywala w polu karnym (założył mu tzw. "siatkę" - przyp. red.) i płasko uderzył tuż przy słupku. W ten sposób zapewnił zwycięstwo swojej drużynie!

Warto zauważyć, że Hiszpan odwrócił losy spotkania. Jaga przegrywała bowiem od początku drugiej połowy po tym, gdy wynik otworzył Ołeksij Chobłenko, który jako pierwszy dopadł do piłki po płaskim zagraniu Olega Wierietiło przed bramkę Krsevana Santiniego.

- Zachowaliśmy rytm meczowy i zależało mi też, aby pewni zawodnicy zagrali przeciwko silnemu rywalowi. Mogę dokonać kilku ocen na spokojnie. Taki sparing jest potrzebny, bo sam trening nie zastąpi meczu i fajnie, że mogliśmy zmierzyć się z solidnym przeciwnikiem - skomentował trener Ireneusz Mamrot w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej Jagiellonii.

Mecz w Brześciu miał charakter towarzyski, ale to nie oznacza, że nie wzbudził zainteresowania. Na trybunach pojawiło się sporo kibiców, gdyż w jego trakcie żegnano kończącego karierę napastnika Romana Wasiluka, który wsławił się m.in. 4 golami w meczu el. MŚ 2002 Białoruś - Polska (4:1).

Dochód z biletów przeznaczono zaś na rzecz Nikity Polujanowowa. To piłkarz juniorów Dinama, który w wyniku wypadku stracił część lewej nogi.

Dinamo Brześć - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:0)
1:0 - Ołeksij Chobłenko 50'
1:1 - Jesus Imaz 87'
1:2 - Jesus Imaz 90'

Dinamo Brześć: Aleksandr Naumowicz - Oleg Wierietiło (85' Kiriłł Połchowskij), Ołeksandr Nojok, Gaby Kiki, Maksim Witus (46' Siergiej Kriwiec) - Michaił Gordiejczuk (57' Jegor Bogomolskij), Władisław Wasiljew (85' Kim Geon), Artiom Bykow, Pawieł Sawickij (73' Dienis Łaptiew) - Ołeksij Chobłenko (63' Roman Juziepczuk), Roman Wasiluk (45' Artem Milewskij).

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski (46' Krsevan Santini) - Andrej Kadlec (46' Jakub Wójcicki), Ivan Runje (46' Zoran Arsenić), Wojciech Błyszko (77' Patryk Czerech), Guilherme Sitya (71' Andrej Kadlec) - Mikołaj Nawrocki (46' Martin Pospisil), Taras Romanczuk (62' Ołeh Horin) - Tomas Prikryl (46' Przemysław Mystkowski), Marko Poletanović (46' Jesus Imaz), Juan Camara - Ognjen Mudrinski (62' Mikołaj Wasilewski).