Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Marzena S.-C., była prezes Wisły Kraków, usłyszała dwa zarzuty

Zatrzymanej we wtorek Marzenie S.-C., która od sierpnia 2016 r. do grudnia 2018 r. była prezesem Wisła Kraków S.A., Prokuratura Regionalna w Poznaniu postawiła dwa zarzuty.
Michał Fabian
Michał Fabian
Marzena S-C Agencja Gazeta / Jakub Porzycki / Agencja Gazeta / Marzena S.-C.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali we wtorek byłą prezes Wisły Kraków Marzenę S.-C., a także trzy inne osoby: Annę M.-Z., Roberta S. oraz Tadeusza C.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie w środę zostały im postawione zarzuty.

Marzena S.-C. usłyszała zarzut uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełnienia przestępstw gospodarczych związanych z wyrządzeniem szkody w mieniu Wisła Kraków S.A. w łącznej kwocie 7.295.868 złotych oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania powstania szkody majątkowej w wysokości 2.580.000 złotych w związku z zawarciem niekorzystnych umów o realizacje usług na rzecz klubu, miedzy innymi z podmiotem reprezentowanym przez Annę M.-Z.

ZOBACZ WIDEO "Druga Połowa". Zmarnowany rok Jerzego Brzęczka? "Ten zespół nadal nie wie jak ma grać"


Jak informuje prokuratura, zarzuty dotyczą także zaniechania wypłat wynagrodzeń poszczególnym zawodnikom grającym w klubie, co z kolei stało się przyczyną rozwiązania kontraktów ze strata finansową Wisła Kraków S.A., a także doprowadzenia do przyznania członkom Zarządu Wisła Kraków S.A. znacznie zawyżonych wynagrodzeń (łączna kwota wypłat z tego tytułu dla dwóch osób wyniosła w okresie od 23 sierpnia 2017 roku do sierpnia 2018 roku - 1.352.645 złotych), nadto przywłaszczenia kwoty 824.100 złotych.

Czytaj także: Szokujące ustalenia śledczych ws. Wisły Kraków. Z klubowej kasy kupowano narkotyki

Robertowi S. (byłemu wiceprezesowi zarządu Wisła Kraków S.A. i byłemu członkowi Rady Nadzorczej tego klubu) oraz Annie M.-Z. (żonie Grzegorza Z., pseudonim "Zielak", współkierującego grupą kibiców o nazwie Sharks), prokurator przedstawił zarzuty uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w przywłaszczeniu kwoty 824.100 złotych z tytułu zawarcia fikcyjnej umowy sponsoringowej.

Z kolei zarzut dla Tadeusza C. (byłego przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisła Kraków S.A.) związany jest z doprowadzeniem do wydania uchwały Rady Nadzorczej, na podstawie której radykalnie zwiększono wysokość wynagrodzenia dla osób reprezentujących Zarząd Klubu Wisła S.A., a następnie podpisaniu dwóch umów menagerskich, na podstawie których od 23 sierpnia 2017 roku do sierpnia 2018 roku wypłacono kwotę 1.352.645 złotych tytułem wynagrodzenia.

Podejrzanym o wyżej wymienione czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Po przeprowadzeniu w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych zostanie podjęta decyzja o rodzaju zastosowanych środków zapobiegawczych.

Czytaj także: Jak bandyci zawładnęli Wisłą Kraków - mówi Szymon Jadczak, dziennikarz TVN

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×