Fortuna I liga: Stomil Olsztyn pokonał i wyprzedził lidera. Chojniczanka przebudziła się

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 ze Stalą Mielec i teraz to drużyna z Warmii jest na szczycie tabeli Fortuna I ligi. Wysokie zwycięstwo 3:0 odniosła Chojniczanka z GKS-em Bełchatów.

piłkarze Chojniczanki Chojnice Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Zeszłotygodniowa pauza nie pozbawiła Stali Mielec prowadzenia w tabeli. Drużyna Artura Skowronka straciła pierwsze miejsce w piłkarskiej rywalizacji. Stomil Olsztyn zwyciężył z dotychczasowym liderem 1:0 dzięki strzałowi Szymona Sobczaka, który w przeszłości reprezentował Stal przez ponad dwa lata. Olsztynianie wyprzedzili pokonanego przeciwnika i przynajmniej do soboty są na szczycie tabeli. Mielczanie kończyli mecz w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Lukasa Bielaka.

Chojniczanka rozegrała szósty z rzędu mecz na własnym stadionie i zwycięstwem 3:0 z GKS Bełchatów wyraźnie poprawiła swój domowy bilans. Dotychczas wyglądał on kiepsko. Zwycięstwo, remis, trzy porażki w połączeniu nie dawały podopiecznym Josefa Petrika miejsca nawet w górnej połowie tabelki uwzględniającej spotkania w roli gospodarza. W konfrontacji z beniaminkiem gospodarze ruszyli do ataku. Chojniczanka prowadziła po pierwszej połowie 2:0, a strzały głową do bramki oddali Oskar Paprzycki i Mateusz Kuzimski. Ten drugi po przerwie skompletował dublet pięknym uderzeniem z dystansu.

Najgorsza w tabeli Odra Opole zmierzyła się z Sandecją Nowy Sącz, która wygrała tylko jeden mecz na wyjeździe. Po nieco ponad kwadransie było 1:1, a na gole nie trzeba było długo czekać. Na celne uderzenie Dominika Kuna odpowiedział sprawnie Szymon Skrzypczak. Na tym trafianie do siatki się skończyło. Zanosiło się na wysoki wynik, a stanęło na najniższym bramkowym remisie. Odra nie wykorzystała już ósmej szansy na odniesienia zwycięstwa w tym sezonie.