Premier Liga: kolejny gol Grzegorza Krychowiaka, Polak zapewnił zwycięstwo Lokomotiwowi Moskwa

Grzegorz Krychowiak nie zwalnia tempa. Po dobrych występach w reprezentacji, polski pomocnik zdobył zwycięską bramkę dla Lokomotiwu Moskwa w meczu 9. kolejki Premier Ligi z PFK Soczi (1:0). To czwarte trafienie "Krychy" w tym sezonie.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Sergei Bobylev / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
W sobotę Lokomotiw chciał się zrehabilitować za niedawną porażkę z FK Rostów (1:2) i pokonać zdecydowanie niżej notowaną ekipę z Soczi, co mu się udało zrealizować.

Dlatego też piłkarze z Moskwy od startu konfrontacji mocno ruszyli do ataku i co chwila gościli pod polem karnym gospodarzy. Podopieczni Jurija Siemina dopięli swego w 20. minucie, a wówczas w roli głównej wystąpił Krychowiak. Piłkę głową zgrał Fiodor Smołow, zaś Polak popędził z nią w kierunku bramki rywala i uderzeniem z 16. metra pokonał Sosłana Dżanajewa.

Później przyjezdni jeszcze walczyli o kolejne trafienie, ale nie potrafili rozmontować defensywy gospodarzy i potyczka zakończyła się skromnym zwycięstwem wicemistrza Rosji. "Krycha" rozegrał całe zawody, a Maciej Rybus nie pojawił się na boisku.

Triumfował również Urał, którego zawodnikami są Rafał Augustyniak (występował od początku do końca) i Michał Kucharczyk (pojawił się na murawie w 71. minucie starcia). Ekipa z Jekaterynburga pokonała na wyjeździe Spartak Moskwa 2:1.