Marcel Zylla błysnął formą. Dwa gole Polaka w meczu rezerw Bayernu Monachium

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Marcel Zylla
Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Marcel Zylla

Marcel Zylla rozegrał bardzo dobry mecz dla rezerw Bayernu Monachium. Młodzieżowy reprezentant Polski strzelił dwa gole w zremisowanym 2:2 spotkaniu z SG Sonnenhof Grossaspach.

W tym artykule dowiesz się o:

19-latek powoli puka do bram pierwszego zespołu, ale póki co musi skupić się na grze w drugiej drużynie Bayernu Monachium. W sobotnim spotkaniu ósmej kolejki 3. Bundesligi Marcel Zylla znalazł się w podstawowym składzie bawarskiego zespołu. Był to jego szósty mecz w tym sezonie.

Zylla błysnął formą. W 24. minucie wyprowadził monachijczyków na prowadzenie, a tuż przed przerwą zdobył swojego drugiego gola. Były to pierwsze jego trafienia w obecnych rozgrywkach 3. Bundesligi. Do tego młodzieżowy reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką.

Bayern II Monachium nie utrzymał korzystnego rezultatu w wyjazdowym starciu przeciwko SG Sonnenhof Grossaspach. Rywale w 72. minucie zdobyli kontaktową bramkę, którą strzelił Dominik Martinović, a w 85. minucie do wyrównania doprowadzić Panagiotis Vlachodimos.

Bayern II Monachium w tabeli 3. Bundesligi zajmują siedemnaste miejsce, a w swoim dorobku mają 8 punktów. Liderem jest Eintracht Brunszwik, który wywalczył dotychczas 18 "oczek".

Zylla to młodzieżowy reprezentant Polski. Był członkiem zespołu U-20, który w tym roku rywalizował w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. Urodzony w Monachium 19-latek grał także w juniorskich reprezentacjach Niemiec. Dla Polski wystąpił w 9 meczach i zdobył jedną bramkę.

SG Sonnenhof Grossaspach - Bayern II Monachium 2:2 (0:2) 0:1 - Marcel Zylla 24' 0:2 - Marcel Zylla 45' 1:2 - Dominik Martinović 72' 2:2 - Panagiotis Vlachodimos 85'

Zobacz także: Fortuna dla pielęgniarki, premie dla zarządu. Opublikowano pierwsze fragmenty książki Szymona Jadczaka o Wiśle Kraków PKO Ekstraklasa. KGHM Zagłębie Lubin bez prezesa! Martin Sevela nowym trenerem